احضار شهرام احمدی زندانی عقیدتی اهل سنت به دادگاه زندانیان
04/05/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

احضار شهرام احمدی زندانی عقیدتی اهل سنت به دادگاه


 


شهرام احمدی زندانی عقیدتی اهل سنت، امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت، بار دیگر به دادگاه فراخوانده شد.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: شهرام احمدی طندانی عقیدتی اهل سنت، امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳، از سوی دادگاه فراخوانده شد. این چندمین باری است که در دوران حبس این زندانی به دادگاه احضار می‌شود.


این در حالی است که زندانیان هم‌بند وی و همچنین اعضای خانواده‌اش، نسبت به وضعیت وی ابراز نگرانی کرده‌اند.


شهرام احمدی در 6 اردیبهشت‌ماه سال 1388، از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و پس از 33 ماه تحمل حبس انفرادی، به بند 350 زندان اوین انتقال یافت. وی پس از مدتی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.


این زندانی پس از 43 ماه بلاتکلیفی، در دادگاه انقلاب شعبه 28 به ریاست محمد مقیسه به اعدام محکوم شد و پرونده‌اش برای تصمیم‌گیری نهایی به دیوان عالی فرستاده شد.


گفتنی است این زندانی عقیدتی اهل سنت در 17 مهرماه 1392، به بهانه انتقال به دادگاه، از سوی ماموران امنیتی به انفرادی بند 240 زندان اوین انتقال یافت و به مدت 40 روز که بیش از 15 روز از این مدت را در اعتصاب غذا سپری کرد. وی پس از گذشت 40 روز به بند 350 اوین منتقل و بعد از 5 ماه نیز دوباره به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.


نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران، به‌ویژه در طول چند سال گذشته، از سوی نهادهای جهانی مدافع حقوق بشر محکوم شده است. فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، سازمان عفو بین‌الملل، سازمان دیدبان حقوق بشر، کمیسیون آزادی بین‌المللی ادیان آمریکا، وزارت امور خارجه آمریکا، وزارت امور خارجه بریتانیا ،جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل، از جمله نهادها و اشخاصی هستند که به تداوم ایجاد محدودیت برای اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران اعتراض کرده و آن را محکوم کرده‌اند.     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com