رضا شریفی بوکانی 29 بهمن‌ماه دادگاهی می‌شود زندانیان
10/01/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
رضا شریفی بوکانی 29 بهمن‌ماه دادگاهی می‌شود

زمان دادگاهی رضا شریفی بوکانی زندانی سیاسی کُرد، 29 بهمن‌ماه 1393 تعیین شده و مجتمع قضایی 15 خرداد تهران، مرجع رسیدگی به اتهامات وی اعلام شده است.
خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: رضا شریفی بوکانی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه‌های بیگانه و شرکت در تجمع 16 آذر، در روز 29 بهمن‌‌ماه 1393، از سوی شعبه سوم امنیت مجتمع قضایی 15 خرداد تهران، دادگاهی خواهد شد.
این زندانی سیاسی کُرد در اردیبهشت‌ماه 1389، از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در کافی‌نتی در تهران بازداشت و پس از چند ماه در بند ۲۰۹ اوین به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد. وی ابتدا به اتهام محاربه و مفسد فی‌ الارض به اعدام محکوم شد.
رضا شریفی بوکانی سپس از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به تحمل ۳۰ سال‌ و 6 ماه زندان محکوم شد. این در حالی است که این زندانی سیاسی، در دو پرونده به اتهام جاسوسی و عضویت در یکی از احزاب مخالف حکومت و همچنین به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در مجموع به تحمل 7 سال ‌و ‌نیم حبس محکوم شد.

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com