دیدگاه آزاد
از بد حادثه 24/3/1393
از بد حادثه
رسالتمان گم شده است چراکه آنچه می بایست اینک به قلم آید سخن از توسعه و موانع و چالش های فرا روی آن در استان، سخن از دردها و مطالبات و رنج ها و به یغما رفتن منابع طبیعی و دست آوردها یا عملکرد صواب و نا صواب مدیران و مسئولین و همچنین فرصت سوزی و فرصت سازی ها و... می بود .اما دریغ که مجال چنان بر ما سخت آمده است و چنان به خود مانده ایم که نمی دانیم این تقدیرمان است و آیا می توان پنجه در پنجه آن افکند و یا به قولی به بحران درونی دچار شده ایم و این چنان به خود مشغولمان داشته است که از رسالت خود غافل مانده و بسیاری نیز این غفلت به مذاقشان خوش می آید و از اینکه نگاهی ناظر بر عملکرد آنان نیست و یا بهتر بگویم این جریان آزاد و صحیح اطلاع رسانی اینگونه مختل شده است بسیار خرسندند.
زمانی که جریان رسانه ای این وجدان بیدار جامعه به خود مشغول باشد و نیز به چاله هایی که بر مسیرش راه بند شده اند قطعا دیگر نه تنها شورای شهر، نمایندگان مجلس، مدیران فرهنگی در این استان فرهنگی و مسئولین بخش های مختلف گردشگری صنایع، معادن و ... هیچگاه در محک نقد و معیار سنجش قرار نمی گیرند که کدام به رسالت، کدام به منافع مردم و کدام خارج از این دایره به حرکت بودند. ما دچار بحران درونی شده ایم و این بحران از بحران هایی که از بیرون وارد می شود بسیار کاری تر است و برخی نیز حداکثر استفاده را از این فضا برده و می برند و بسیار گاه نیز تلاش مضاعف می دارند که این فضا همچنان پایدار باشد و در پاره ای مواقع اراده خود را در جریان رسانه ای حاکم می سازند و این قطعا به زیان توسعه در استان خواهد بود.
وقتی نقش جریان رسانه ای فراموش شده باشد موجب می شود این جریان اقبال عمومی را از دست داده و دلسردی و بی باوری جمعی ساری شود و نشاط و سرزندگی که باید توسط این جریان به جامعه تزریق شود عملا رمقی برای ابراز نداشته باشد. بهتر است مسئولین بدانند که مردم همواره به دنبال دولتی می گردند که پاسخگو باشد و خود را در معرض نقد قرار دهد و این نیز زمانی پدید خواهد آمد که جریان رسانه ای به خوبی نقش خود را ایفا نموده و مشکلاتی پیشارو نداشته باشد، البته متاسفانه به دلیل عدم انسجام فعالان این عرصه و نیز آوار بسیاری نابسامانی ها بر گٌرده این فعالان آنچه که باید به چشم نمی آید و این فضا را چنان سرد نموده که به قولی وزن و جایگاه وکارکرد خود را از دست داده است تا حدی که به عنوان مثال روابط عمومی استانداری خبرنگاران و روزنامه نگاران را منطبق با منافع خود به جلسات می پذیرد و یا جایگاه رسانه ای چنان تقلیل یافته است که نباید دیگر از وزیر کشور یا هر مسئول دیگری که این بخش را جدی نمی گیرد و به پرسش های فراوان این فعالان اهمیتی نمی دهد گله نمود. امروز برخی نهادهای دولتی خود مانع و سد فعالیتهای مطبوعاتی شده اند و وقتی می بینیم که اراده برای حل معضلات این عرصه ضعیف است دیگربار دست به استمداد می طلبیم و درخاتمه اگر باور داریم مطبوعات به عنوان تنها نهاد اجتماعی غیر رسمی که کنش متنی و زیستی را در فضای عمومی ایجاد می کند وجود دارد باید همتی جدی برای رفع مشکلات پیشاروی این صنف اندیشید و اگر می خواهیم شعارهای دولت جدید محقق گردد این جریان رسانه ای را در استان جدی بگیریم.
بیشتر

  دیدگاه آزاد
سربازان رسانه ای جمهوری اسلامی در کردستان 24/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
چنين نيز نخواهد ماند 21/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
دو مقاله کوتاه از محمد سجاد احمدی 5/3/1393
بیشتر

  دیدگاه آزاد
در مراسم ختم عباس كمندي : 4/3/1393
مراسم ختم عباس كمندي هنرمند پر آوازه كردستاني با حضور فعالان فرهنگي،ادبي،مدني،اعضاي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان،جبهه متحد كرد و روزنامه نگاران در مسجد ملا ويسي سنندج برگزار شد. در ابتداي اين مراسم برخي از شاعران و اديبان به بيان ويژگي هاي هنري اين هنرمند پرداختند و با خواندن اشعاري يادو نام وي را پاس داشتند.در ادامه هادي ادب از اعضاي شوراي مركزي جبهه متحد كرد با بيان اينكه عباس كمندي هنرمند حكومتي نبود،گفت : كمندي هنرمندي مردمي بود و هيچگاه به مناسبات قدرت آلوده نشد و عاشق سرزمينش بود و در اين راه بسيار رنج ها ديد. ادب با انتقاد از اينكه مسئولان كشوري كردستان را سرزميني فرهنگي مي خوانند،افزود: با شعار دادن مشكلات كردستان حل نمي شود،چرا با تاسيس دانشگاه هنر در كردستان كه مرحوم مهندس بهاالدين ادب پيگر آن بود موافقت نمي كنند.هادي ادب در ادامه گفت : كردستان داراي افراد توانمند و لايقي است اما متاسفانه به آنها ميدان داده نمي شود و اين ظلم بزرگي است و با شعار دادن اعمال تبعيض در كردستان پاك نمي شود. در اين مراسم چهره هايي همچون : ماجد مردوخ روحاني، هادي ضياالديني، بختيار سجادي،محمود محمودي،فرزاد حاجي ميرزايي،رحيم لقماني،اجلال قوامي،مختار زارعي،آزاد نمكي و ده ها شخصيت ديگر فرهنگي،سياسي،مدني حضور داشتند.
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

دی1387  -  فروردین1388  -  اردیبهشت1388  -  شهریور1388  -  

اسفند1388  -  فروردین1389  -  شهریور1389  -  آبان1389  -  

آذر1389  -  بهمن1389  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  شهریور1390  -  آبان1390  -  آذر1390  -  

اسفند1390  -  فروردین1391  -  اردیبهشت1391  -  خرداد1391  -  

تیر1391  -  مرداد1391  -  شهریور1391  -  دی1391  -  

اردیبهشت1392  -  تیر1392  -  مهر1392  -  آذر1392  -  

فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  خرداد1393  -  اردیبهشت1395  -  

خرداد1395  -  آذر1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com