اطلاعیه مطبوعاتی
ابلاغ چندباره یک حکم یا اعمال شکنجه روحی؟ 10/6/1389
روز یکشنبه 25 مردادماه محمدصدیق کبودوند در زندان اوین خارج و به شعبه دوم دادیاری منطقه 23 قضایی تهران اعزام گردید. در شعبه یادشده حکم محکومیت به تحمل 6 ماه حبس موضوع اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار مطالبی در هفته نامه پیام مردم به وی ابلاغ شده است. در این باره و در رابطه با اعزام های هرچند مدت یک بار کبودوند به دادگاه ها موارد ذیل قابل بیان است:
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
مطالبه مالی برای انتقال به زندان اوین 10/6/1389
مسئولان زندان مهاباد در ازای اعزام رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از زندان مهاباد به زندان اوین هفصد هزار تومان پول طلب می کنند محمد صدیق کبودوند که از 5 شنبه 25 تیر از زندان اوین به مهاباد منتقل گردیده پس از دادگاهی 5 دقیقه در دادگاه انقلاب مهاباد به زندان این شهر منتقل شده و تا کنون هیچ گونه اقدامی جهت انتقال به زندان اوین تهران صورت نگرفته است.
در این رابطه مسئولان زندان مهاباد به آقای محمد صدیق کبودوند گفته اند در صورت تامین مخارج ماموران بدرقه و تامین مبلغ هفتصد هزار تومان جهت هزینه مربوطه وی را به زندان اوین باز خواهند گردانید
شایان ذکر است ایشان از تاریخ 14 تیر ماه گذشته چندین بار از زندان اوین خارج و به بازداشگاهی در جنوب تهران انتقال و پس ار حبس انفرادی 5 روزه به زندان مهاباد منتقل گردید
کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان است که به اتهام تشکیل سازمان غیر دولتی حقوق بشری به 10.5 سال حبس قطعی محکوم گردیده و بیش از 25 ماه را در زندان اوین بسر برده است .
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کبودوند دادگاهی شد 10/6/1389
ریس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در مهاباد دادگاهی شد.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کبودوند در مهاباد 10/6/1389
کبودوند صبح روز پنجشنبه 25 تیرماه به زندان مهاباد انتقال یافت.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
توضيح در مورد اعلام اعتصاب عمومی ‌در كردستان 10/6/1389
به دنبال پرسش‌های مطرح شده از سوی رسانه‌ها به اطلاع می‌رساند در مورد اعتصاب عمومی ‌اعلام شده در كردستان مورخ سه‌شنبه دوم تير ماه 1388 در اعتراض به انجام تقلبات گسترده در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری و محكوميت سركوب خشونت آميز معترضان به آن و كشتار تعدادی از هم‌ميهنان در جريان اين وقايع سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان نه در مقام اعلام كننده اعتصاب عمومی كه به عنوان نهادی حقوق بشری كه اعتراضات مدنی و مسالمت آميز را حق شهروندان می‌داند طی بياينه‌ای كه پيرامون وقايع اخير و در محكوميت سركوب و كشتار شهروندان و حمايت از اعتراضات مدنی و مطالبات به حق مردم ايران صادر نموده است به اعتصاب اعلام شده از سوی گروه‌هايی از فعالان كُرد در همبستگی با ديگر شهروندان معترض ايرانی اشاره نموده و به عنوان حركتی مدنی از آن حمايت كرده است.

دبيرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کیفرخواست جدید و قرار مجرمیت غیابی برای رئیس حقوق بشر کردستان 10/6/1389
روز چهارشنبه 2 اردیبهشت ماه دادگاه عمومی و انقلاب حوزه مرکزی تهران– دادگاه مطبوعات، محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان را از زندان اوین فراخواند و او را در شعبه 1803 کیفری این دادگاه تحت محاکمه قرار داد.

براساس گزارش های تنظیمی و شکایت اداره کل حفاظت اطلاعات ستاد مشترک سپاه پاسداران پرونده چهارمی علیه آقای کبودوند در دادسرای کارکنان دولت – دادگاه مطبوعات تهران افتتاح گردید و ادعا شده که، سایت «انسانیت» وابسته به سازمان حقوق بشر کردستان و تحت مدیریت محمدصدیق کبودوند طی سالهای 1385 و 86 اقدام به انتشار مطالبی تحریک آمیز برعلیه نظام جمهوری اسلامی نموده است.

طبق محتویات پرونده و اطلاعات موجود در آن به رغم داشتن نشانی پستی و شماره صندوق پست، شماره فکس دفتر، تلفن منزل و شماره موبایل «تلفن همراه» آقای کبودوند در پرونده، دادسرای مذکور در تاریخ شهریورماه 1386 اقدام به انتشار آگهی مبنی بر مجهول المکان بودن آقای کبودوند در روزنامه رسمی ایران و روزنامه کثیرالانتشار «خبر» با این مضمون نموده است که: «آقای محمدصادق (صدیق) کبودوند رئیس سازمان و مدیرسایت انسانیت به اتهام انجام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی تحت تعقیب بوده و فعلاً مجهول المکان است». برهمین اساس دادستانی تهران اقدام به صدور کیفرخواست غیابی و صدورقرار مجرمیت با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی برعلیه آقای کبودوند کرده است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
اطلاعيه‌ی سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در مورد حوادث اخير دانشگاه اميركبير 10/6/1389
همان گونه كه طی هفته‌ی گذشته شاهد بوديم دانشجويان معترض به خاك‌سپاری اجساد شهدا در محوطه‌ی دانشگاه اميركبير با هجوم نيروهای امنيتی و گروه‌های فشار مواجه شده و اعتراض مسالمت آميز آنان با واكنش شديد و در عين حال خشونت بار مهاجمان سركوب گرديد. در جريان اين تهاجم ده‌ها تن از دانشجويان معترض با سلاح‌های سرد از قبيل چماق، چاقو، پنجه بكس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند كه شماری از اين تعداد به دليل شدت جراحات به بيمارستان منتقل شدند. همچنين نزديك به صد نفر دانشجو نيز در جريان اين مراسم يا در مراجعه‌ی مأموران اداره اطلاعات به منازل‌شان بازداشت گرديدند. هر چند طی روزهای ‌اخير بيش‌تر اين افراد آزاد شده‌اند، اما وضعيت تعدادی از دانشجويان بازداشتی هنوز نامشخص است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
شهروند سنندجی در آستانه اعدام 10/6/1389
اطلاعیه

شورش مهدی خانی که از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام عضویت در یک گروه مذهبی و بمب گذاری از محاکمه ومحارب شناخته شده با خطر اجرای حکم اعدام روبرو است .

این شهروند سنندجی که در دهم اذر ماه 1386 بازداشت شده است مدتی را در بازداشتگاه های تهران و سنندج تحمل حبس نموده،حکم اعدام وی از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی سنندج صادر شد و با تایید این حکم از سوی دادگاه تجدید نظر و ارسال آن به شعبه 4 اجرای احکام در معرض اجرای حکم قرار گرفته است.

اجلال قوامی سخنگوی سازمان حقوق بشرکردستان با اظهار نگرانی نسبت به خطر اجرای حکم اعدام این شهروند سنندجی گفت: بعنوان یک نهاد حقوق بشری از مسئولان قضایی کشور میخواهیم که در حکم صادره تجدید نظر نمایند و پرونده نامبرده بار دیگر مورد دادرسی مجدد قرار گیرد .
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کارگزاریهای وابسته به سازمان از ورود به موضوعات مورد مناقشه افراد و گروهها اجتناب نمایند. 10/6/1389
سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان از بدو تاسیس تا کنون هیچگاه مبادرت به تهیه و انتشار خبر ننموده ودر تنظیم و انتشار اخبار و گزارشهای کارگزاری های وابسته به خود نیز دخالت نداشته و ندارد.
دو کارگزاری «دیدبان حقوق بشر کردستان و گزارشگران حقوق بشرکردستان » مسئول کسب,دریافت,تنظیم و انتشار کلیه اخبار وگزارشهای مربوط به موارد نقض حقوق بشرودیگر مسائل حقوق بشر می باشند ودر حال حاضر نیز«خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان»متعلق به دیدبانان حقوق بشر مسئولیت انتشار اخبار را بر عهده دارد با این حال کارگزاری های مذکور در قبال وظایف خود و پاسخگوئی به سازمان متعهد و مسئولند .
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
بیوگرافی، فعالیت های مدنی و اجتماعی ،آخرین وضعیت قضایی و جسمانی کبودوند 10/6/1389
محمدصدیق کبودوند که زادگاه وی شهر کوچک دیواندره در حوالی سنندج مرکز استان کردستان است در 22 مارس 1963 به دنیا آمد. او فرزند چهارم یک خانواده که دو برادر و سه خواهر داردپدر و مادر وی در قید حیات نیستند.
محمدصدیق کبودوند که در 14 سالگی پدرش را از دست داده تا 20 سالگی همراه مادر و خانواده اش در سنندج زندگی میکرده و پس از ازدواج در تهران سکونت گزیده است. وی هم اکنون 2 پسر و 1 دختر 18 تا 23 ساله دارد.
کبودوند در رشته های مدیریت، حسابداری و حقوق بین الملل تحصیل نموده و کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مالی است و شروع به تحصیل وی در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل ناتمام مانده است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
پزشک متخصص قلب: کبودوند فوراً به خارج از زندان و مرخصی استعلاجی اعزام شود 10/6/1389
اطلاعیه مطبوعاتی
سرانجام پس از 18 روز از زمان دومین حمله قلبی محمدصدیق کبودوند، پزشک متخصص قلب و عروق به زندان اوین مراجعه کرد و پس از معاینه اولیه نارسائی قلبی ایشان را مورد تایید قرار داد.
پزشک مذبور با تهیه گزارشی از وضعیت نارسائی قلبی و تشخیص خود، از مقام قضائی درخواست اعزام فوری به خارج از زندان و مرخصی استعلاجی نمود.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
وزارت اطلاعات و دادستانی با معالجه و درمان کبودوند مخالفت کردند 10/6/1389
وزارت اطلاعات و معاونت امنیت دادستانی انقلاب با درخواست محمد صدیق کبودوندجهت مرخصی استعلاجی ویا اعزام به مراکز درمانی جهت معالجه و درمان ،که قرار بود روز دوشنبه مورد بررسی و موافقت مقامات زندان و قضایی قرار گیرد، مخالفت کردند.

بر اساس خبر دریافتی از زندان اوین روز دوشنبه 9 دیماه جلسه شورای زندان در خصوص وضعیت زندانیان دادگاه انقلاب با حضور نمایندگان این دادگاه برگزار شد دراین جلسه علیرغم وعده های قبلی ،درخواست آقای کبودوند جهت معالجه ودرمان رد شد و نماینده دادگاه انقلاب تصریح نمود که موضوع در خواست مرخصی استعلاجی و یا اعزام به بیمارستان کبودوند از سوی وزارت اطلاعات و معاونت امنیت دادگاه انقلاب رد شده و مراجع مذکور با معالجه و درمان ایشان در خارج از زندان مخالفت کردند .

شایان ذکر است زندانیان سیاس
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
مواضع سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از سوی سخنگوی آن اعلام میگردد. 10/6/1389
اخیرا بیانیه های در حمایت و دعوت از شهروندان کرد ایرانی مبنی بر اعتصاب عمومی منتشر شده است که نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان نیز به عنوان یکی از جریان های حمایتی این اعتصاب در برخی از این بیانیه ها درج شده است.
به اطلاع مردم شریف کرد میرساند که مواضع و اعلام برنامه های سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان فقط از طریق سخنگوی این سازمان جناب آقای اجلال قوامی و مرکزاطلاع رسانی انسانیت وابسته به سازمان اعلام میشود و هرگونه اظهار نظری غیر از مراجع فوق فاقد و جاهت قانونی بوده و سازمان مسولیت آن را نمی پذیرد.
در عین حال این سازمان اعتراضات مدنی و آرام را حق مردم میداند.

یکشنبه 31 خرداد1388
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کبودوند، مدافع سرشناس حقوق بشر در اعتراض به شکنجه خود اعتصاب غذا می‌کند 10/6/1389
محمدصدیق کبودوند که طی هفته گذشته برای دومین بار در زندان دچار نارسایی قلبی و عروقی شده بود هم ‌اکنون نیز به دلیل عفونت شدید کلیه و کبد و ریه به طور شکنجه‌آمیزی در حال دست و پنجه نرم کردن است؛ این وضعیت وی با سهل ‌انگاری و اهمال و بی‌توجهی مسئولان قضایی و زندان مواجه شده است. گفته می‌شود در پرونده درمانگاه ایشان مراجعه هر روزه به درمانگاه ثبت شده است اما تاکنون معاینه دقیقی به عمل نیامده است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
آخرین خبر از وضعیت کبودوند 10/6/1389
اطلاعیه مطبوعاتی
براساس آخرین خبر دریافت شده از زندان اوین پزشکان زندان طی دو روز اخیر آقای کبودوند را طبق همان روال معمول در درمانگاه زندان مورد معاینه قرار داده و براساس نوار قلب و غیره وضعیت وی را در حال حاضر عادی اعلام کرده اما تاکید کردند در صورت تکرار نارسائی قلبی در هر ساعت و زمان و مکانی که باشد باید سریعاً به مرکز درمانی اعزام شود و در عین حال سونوگرافی و ام آر آی و آزمایشات پزشکی دیگر را برای وی در نظر گرفتند و بناست به زودی اقدامات پزشکی آغاز شود.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
کبودوند دوباره دچار حمله قلبی شد 10/6/1389
براساس آخرین اطلاعات دریافتی در ساعات بامدادی نیمه شب چهارشنبه محمدصدیق کبودوند رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان برای بار دوم ظرف 7 ماه گذشته در بند 8 زندان اوین دچار حمله قلبی شد. این واقعه در حالی روی داده که دیگر زندانیان در خواب بودند.

اگرچه حمله قلبی اخیر نیز بدون عوارض بوده ودفع شده اما سازمان حقوق‌بشر کردستان نمی‌تواند نگرانی خود را از تکرار مجدد آن برای رئیس زندانی خود پنهان بدارد. لذا مسئولیت هرگونه عواقب سوء و احتمال اتفاقات ناگوار را متوجه دادستانی انقلاب، دادگاه انقلاب و وزارت اطلاعات می‌داند.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
معرفی سخنگوی مطبوعاتی و اطلاع رسانی 10/6/1389
ریس سازمان حقوق بشر کردستان آقای محمد صدیق کبودوند ،اجلال قوامی عضو ارشد سازمان رابه عنوان سخنگوی مطبوعاتی و اطلاع رسانی معرفی نمود.

متن معرفی نامه به قرار ذیل است:

((جناب آقای اجلال قوامی بدینوسیله جنابعالی به عنوان سخنگوی مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان حقوق بشر کردستان انتخاب مشوید،شایسته است در اجرای وظیفه محوله مطابق اساسنامه و اصول ومعیارهای پذیرفته شده سازمان ،اقدام و اعلام نمایید))

با توجه به نامه آقای کبودوند مسولیت سخنگوی مطبوعاتی و اطلاع رسانی سازمان از اول آذر ماه 1387 تا اطلاع ثانوی به عهده آقای اجلال قوامی گذاشته شده است و این دبیرخانه با صدور این اطلاعیه مسولیت جدید ایشان را اعلام می نماید.تهران/اول آذرماه 1387

دبیرخانه سازمان حقوق بشر کردستان
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
درخواست بازنگری در حکم یاسر گلی 10/6/1389
چهارشنبه 29 آبان 1387 - سازمان حقوق بشر کردستان امروز در بیانیه ای از آیت الله شاهرودی خواست تا در حکم سنگین 15 سال حبس در تبعید برای یاسر گلی بازنگری نماید.

شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج اخیرا یاسر گلی فعال دانشجویی کرد را به اتهام "محاربه" به حبس سنگین 15 سال و نیز تبعید به زندان بافت کرمان محکوم کرده است.این در حالی است که یاسر گلی بیش از 13 ماه است که در بازداشت بسر می برد و از این میان چندین ماه را در سلول انفرادی بسر برده است.

یاسر گلی نخستین دبیر اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد و از دانشجویان ستاره دار بوده و با برخی از نهادهای مدنی در استان کردستان همکاری داشته است.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
توضیحات کبودوند در مورد حکم محکومیتش 10/6/1389
محمدصدیق کبودوند جز فراخواندن دولت و حکومت جمهوری اسلامی به احترام حقوق بشر و جز دعوت از مردم به شناخت حقوق خود و احترام به حقوق دیگران هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده‌ام. من در نهاد «اتحاد برای دموکراسی» تلاشم متقاعد کردن دوستان بر تمرکز هرچه بیشتر بر حقوق بشر بود و در «پیام مردم» مردم را به شناخت حقوق خود و حکومت را به شناسایی و احترام به حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق مردم کرد دعوت کردم. سازمان حقوق بشر کردستان نیز احترام به حقوق مردم کردستان و ایران را طبق روح منشور ملل متحد و منشور حقوق بشر خواستار شدم.
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
متن کامل حکم محکومیت کبودوند 10/6/1389
آقای کبودوند یک فعال مدنی،‌یک روزنامه‌نگار، یک کوشنده حقوق بشر، یک دموکرات و انساندوستی به تمام معناست که شایسته است از وی به بنیانگذار حقوق بشر کردستان، پدر حقوق بشر کردستان و وجدان بیدار کردستان یاد شود. او در تمام طول عمرش به هیچ حزب، گروه سیاسی چه مخالف حکومت و چه موافق حکومت نپیوسته و هیچ‌گونه ارتباط و همکاری با هیچ طیف و جریان سیاسی نداشته و ایشان هیچ گاه به هیچ نهاد و ارگان حکومتی و مجموعه‌های پیرامونی آن نیز وارد نشده است. تمامی فعالیت‌های مدنی، مطبوعاتی و حقوق بشری ایشان صادقانه و شرافتمدانه به طور مستقل و فارغ از هرگونه گرایش سیاسی بوده است
بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
ده و نیم سال زندان برای وجدان بیدار کردستان 10/6/1389

دبیرخانه سازمان  حقوق بشر کردستان


 


اطلاعیه مطبوعاتی


 


ده و نیم  سال زندان برای وجدان بیدار کردستان


 


دادگاه تجدیدنظر انقلاب اسلامی تهران، سرانجام با تائید رای شعبه 15 دادگاه انقلاب محکومیت ده سال حبس بنیانگذار حقوق بشر کردستان را قطعی نمود. آقای محمدصدیق کبودوند موسس سازمان حقوق بشر کردستان، مدیر مسئول و سردبیر هفته‌ نامه «پیام مردم» در اوایل تابستان سال گذشته دستگیر، و به اتهام تشکیل جمعیت مدافع حقوق بشر و دعوت از جمهوری اسلامی به پایبندی به تعهدات حقوق بشری و دفاع از حقوق بشر و افشای موارد نقض آن در گفتگو با رسانه‌های عمومی، به یازده سال حبس توأم با شکنجه محکوم گردید. با احتساب حبس اتهام مطبوعاتی رئیس سازمان حقوق بشر کردستان میزان محکومیت قطعیت یافته ایشان در حال حاضر ده و نیم سال است. گفته می‌شود با توجه به اینکه میزان حبس آقای کبودوند بیش از ده سال است در هیچ مرجعی قابل تجدیدنظر نمی‌باشد. علاوه بر این پرونده‌هایی با اتهام‌ تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام برای ادامه فشار بر وی در جریان است.


دبیرخانه سازمان حقوق بشر کردستان درنظر دارد پیرو این اطلاعیه متن کامل حکم دادگاه را جهت قضاوت وجدان ‌عمومی و بررسی حقوقدانان و مدافعان حقوق بشر منتشر نماید.


سازمان حقوق بشر کردستان همچون خود آقای کبودوند و خانواده ایشان انتظاری بیش از این از دستگاه‌های امنیتی و قضایی نداشتند اما از سازمان‌ها و نهادها و مجامع و محافل حقوق بشر انتظار دارد که موقعیت آقای کبودوند را به عنوان بزرگترین زندانی وجدانی در ایران و خاورمیانه و بعنوان مدافع حقوق بشر زندانی با بالاترین میزان محکومیت حبس در جهان، برای وجدان عمومی جهانیان افشا نماید و علاوه بر این امید است که حکومت جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین ناقض حقوق مدافعان حقوق بشر در جهان شناخته شود.


یادآور می‌گردد آقای کبودوند طی 16 ماه گذشته تنها یک بار با خانواده و فرزندانش ملاقات دیداری داشته و در حال حاضر برغم بیماری و تشدید آن ممنوع الملاقات شده و هم اکنون در وضعیت نگران‌کننده تحمل حبس می‌نماید.


 


تهران: 4 آبان 1387/25 اکتبر 2008


«انسانیت» مرکز مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی سازمان حقوق بشر کردستان

بیشتر

  اطلاعیه مطبوعاتی
پایگاهاطلاع رسانی انسانیت مجددا راه اندازی شد 10/6/1389    


اطلاعیه مطبوعاتی


 


پایگاه اطلاع رسانی انسانیت مجددا راه اندازی شد


 


اطلاعیه


 


پایگاه  اطلاع رسانی انسا نیت متعلق به سازمان حقو ق بشر کردستان پس از وقفه دوماهه مجددا راه اندازی شد.این پایگاه که در حال حاضر به طور آزمایشی راه اندازی شده طی روزهای آتی تکمیل و فعالیتهای جاری را آغاز خواهد کرد . پایگاه انسانیت به دبیرخانه سازمان، مرکز دیده بانان،  گزارشگران ، وبسایت محمد صدیق کبودوند،مجله حقوق بشر و مرکز آموزش سازمان حقوق بشرکردستان  سرویس ارائه خواهد داد.


 


لطفا در صورت امکان آدرس این پایگاه را لینک ویا به علاقمندان اطلاع دهید .


 


 


 


www.insann.net


 


«انسانیت» مرکز مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی سازمان حقوق بشر کردستان


 


 


تهران: 4 آبان 1387/25 اکتبر 2008بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  دی1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  

فروردین1388  -  تیر1388  -  شهریور1388  -  مهر1388  -  

اسفند1388  -  فروردین1389  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  

آبان1389  -  آذر1389  -  دی1389  -  اسفند1389  -  

فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  خرداد1390  -  تیر1390  -  

مرداد1390  -  شهریور1390  -  آذر1390  -  دی1390  -  

بهمن1390  -  فروردین1391  -  اردیبهشت1391  -  خرداد1391  -  

تیر1391  -  مرداد1391  -  شهریور1391  -  دی1391  -  

بهمن1391  -  فروردین1392  -  تیر1392  -  مرداد1392  -  

شهریور1392  -  مهر1392  -  دی1392  -  بهمن1392  -  

فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  تیر1393  -  آبان1393  -  

آذر1393  -  تیر1394  -  مرداد1394  -  فروردین1395  -  

اردیبهشت1395  -  خرداد1395  -  دی1395  -  اردیبهشت1396  -  

خرداد1396  -  شهریور1396  -  فروردین1397  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com