بیانیه عمومی
نسرين ستوده آزاد شود 23/6/1389
سازمان حقوق بشر کردستان با انتشار بيانيه يي از مسوولان قضايي خواسته است تا هرچه زودتر مقدمات آزادي نسرين ستوده فراهم شده و وي به آغوش خانواده اش بازگردد
بیشتر

  بیانیه عمومی
بازداشت کاوه قاسمی کرمانشاهی، غیرقانونی و نقض صریح حقوق بشر است 11/6/1389
خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان؛ کاوه قاسمی کرمانشاهی عضو ارشد و از اعضای شورای عالی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان صبح روز چهارشنبه 14 بهمن ماه در منزل پدری خود در شهر کرمانشاه توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد.
بیشتر

  بیانیه عمومی
رئیس سازمان حقوق بشر کردستان 10/6/1389
دبیرخانه سازمان حقوق بشر کردستان

در پی حادثه خونین سیستان و بلوچستان ،محمد صدیق کبودوند ریس زندانی این سازمان با صدور بیانیه ای و ارسال آن به بیرون زندان اقدامات خشونت آمیز را غیر قابل قبول ،مبادرت به انجام اعمال تروریستی را غیر قابل توجیه و مردود و کشتار انسانها را به مثابه اعمالی غیر انسانی محکوم قلمداد و اعلام نمود.

متن بیانیه به قرار ذیل است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
کبودوند: ترورانسان ها تنفر برانگیز و توجیه ناپذیر است. 10/6/1389


کبودوند: ترورانسان ها تنفر برانگیز و توجیه ناپذیر است.

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

محمد صدیق کبودوند ریس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی بیانیه ای که از زندان اوین به بیرون ارسال داشت اقدام به فعالیتهای تروریستی در کردستان را غیر قابل توجیه خواند ومبادرت به انجام و اعمال این گونه اقدامات را تنفر برانگیز خواند.

متن کامل بیانامه به قرار ذیل است:.

در خلال هفته گذشته و روزهای اخیر چند واقعه اقدام به ترور در کردستان به وقوع پیوسته که در انجام آن دو مقام دستگاه دادگستری و دو روحانی وابسته به حکومت به ترتیب مجروح و مقتول گردیده اند، این ترور ها در سنندج مرکز استان کردستان که یک شهر فرهنگی و از مراکز اصلی فعالیتهای مدنی فعالان کردستان ایران است روی داده است.

کردستان ایران که از ماکو در شمال تا ایلام در جنوب شامل تمام یا قسمت های از شش استان غرب ایران است در دهه های گذشته مدت ها میدانگاه جنگ ودرگیری با کشور متجاوز همسایه و همچنین کانون عملیات پارتیزانی گروهای رزمنده چریکی و آوردگاه فعالیتهای مبارزان سیاسی گروه ها و احزاب اپوزیسیون هویت طلب کرد بوده که اینگونه فعالیتها امروز جای خود را به فعالیتهای مدنی و سیاسی مسالمت آمیز داده است. مردم این سرزمین که در سالیان گذشته متحمل رنج های فراوانی شده اند عزیزانی را در جنگ باکشور متجاوزگر خارجی و یا در درگیر های داخلی از دست داده اند و به نوعی قربانی جنگ و ترور و خشونت گردیده اند. هنوز اذهان عمومی مردم منطقه بویژه زنان و کودکان آن ایام در وحشت، اضطراب و نگرانی از جنگ و ترور در آن سالها هنوز مجروح است، مردم کرد آزار ها و آسیب های بس فراوانی دیده اند لذا آنچه که در خلال روز های گذشته رخ نموده تنها میتواند زنگ خطر بازگشت اعمالی باشد که هدف عمده اش ایجاد ترس و وحشت دگرباره در اذهان افراد و اذهان عمومی جامعه است.

اقداماتی اینچنینی نمودی روشن از تروریسم و عملیات کور وناجوانمردانه است که برغم مقاصد یا انگیزه فردی یا گروهی آن،اغلب به منظور ایجاد رعب و وحشت عمومی و تهدید وآسیب رساندن و یا به خطر انداختن جان آزادی و امنیت و حقوق نه یک فرد که همه شهروندان، انجام می گیرد.

تروریسم با دفاع مشروع و مبارزه مردم برای کسب حقوقشان مرزبندی دارد و اگر چه این مرز بندی ها همیشه به درستی و روشن نمی باشد با این حال مبارزه مردمی که هدف کسب تعیین سرنوشت و دفاع از هویت ملی فرهنگی خویش برای آزاد سازی سرزمینشان صورت میگیرد و یا مبارزه مردم بر ضد تجاوز به اشغال گری بیگانگان و استیلای استعمارگران را نمی توان به عنوان جرائم تروریستی محسوب نمود.

ما به نام سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اعلام میداریم که هر نوع اعمالی که به مقصد ایجاد رعب و وحشت در بین مردم توسط اشخاصی معین و یا گروهی از افراد با اهداف شخصی یا سیاسی ارتکاب میابد، قطع نظر از انگیزه های سیاسی، فلسفی، ایدئولوژیکی، مذهبی و قومی و نژادی مرتکبین آن غیر قابل توجیه میباشند و همه اعمال، روش ها و رویه های اینگونه اقدامات جزو جرائم تروریسم محسوب میشود بنابراین مبادرت به انجام ترور انسانها با هر هدف و منظوری در هر جا و از سوی هر شخص، گروه، سازمان یا دولتی که باشد غیر موجه قلمداد می گردد و ما قویا آن را تنفر برانگیز، توجیه ناپذیر و مردود میشماریم .

تهران/زندان اوین

27شهریور ماه 1388
بیشتر

  بیانیه عمومی
از رواج پدیده ترور جلوگیری شود 10/6/1389
در سنندج مرکز استان کردستان در دو رویداد جداگانه فرد یا افرادی ناشناس اقدام به ترور یک مقام قضایی ویک روحانی اهل سنت کرده اند که در حادثه اول دادیار شعبه 5 دادسرای کردستان مجروح ودر حادثه دوم ملا برهان عالی امام جماعت شهرک بهاران سنندج به قتل رسیده است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
دستگیری و بازداشت مردم مدنی مهاباد پایان داده شود 10/6/1389
روز 22 تیرماه بازاریان شهرهای شمالی کردستان بصورت خودجوش دست به اعتصاب یک روزه زدند که این اعتصاب در شهرهایی نظیر سقز و بوکان و بویژه شهر مهاباد بطور گسترده و یکپارچه ای انجام گرفت. متعاقب این اقدام مدنی شهروندان کردستان که گفته می شود در اعتراض به قتل سیاسی یکی از رهبران کرد در دو دهه پیش صورت گرفته، سپاه پاسداران و نیروی بسیج، با تهیه لیستی از کسبه و تجار و اعضای اصناف و اتحادیه های بازاریان اقدام به دستگیری و بازداشت آنها کرده اند. در لیست یاد شده که گفته می شود اسامی بیش از 400 نفر از فعالان بازار و برخی از فعالان مدنی و سیاسی ذکر شده تاکنون ده ها نفر دستگیر و راهی بازداشتگاه و زندان گردیده اند. سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از دستگیری هایی که هر روز به تعداد گستره آن افزوده می شود شدیداً نگران است بویژه آنکه گفته می شود حفاظت اطلاعات سپاه و بسیج نسبت به دستگیرشدگان با خشونت رفتار می کنند. این سازمان از نیروهای امنیتی مذکور درخواست می کند به دستگیری و بازداشت بازاریان و فعالان مدنی و رفتار خشونت آمیز با شهروندان مهابادی پایان داده و بازداشت شدگان را در اسرع وقت آزاد نماید.
تهران: 1 مرداد 1388/ سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
بیشتر

  بیانیه عمومی
بيانيه سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان پيرامون وقايع اخير: 10/6/1389
آن‌گونه كه طی روزهای اخير شاهد بوده‌ايم در پی اعلام نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران و انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد به عنوان رئيس جمهور كه بنا بر اظهار ديگر رقبای ايشان و نيز منابع آگاه و بی‌طرف، در نتيجه‌ی تقلبات گسترده‌ و سازماندهی شده صورت گرفته است موجی از اعتراضات مردمی سراسر كشور را فرا گرفته است.
اين اعتراضات كه بيش‌تر خود را در شكل تجمعات و تظاهرات‌های خيابانی در چند شهر بزرگ ايران و به طور گسترده، متداوم و متمركز در تهران نشان داده است با تأكيد بر روش‌های مدنی و استفاده از حق قانونی شهروندان در انجام راهپيمايی‌های خيابانی كه در قانون اساسی جمهوری اسلامی نيز به آن اشاره شده است به صورتی كاملاً خودجوش و مسالمت آميز از سوی شهروندان معترض صورت می‌پذيرد.
اما متأسفانه برخورد‌های خشونت آميز نيروهای ‌انتظامی، گارد ضدشورش و به ويژه افراد موسوم به لباس شخصی‌ با شركت كنندگان در اين گونه تجمعات خيابانی هيچ سنخيتی ‌با ماهيت و نوع اعترضات آنان كه در دفاع از حق خويش و اكثراً بدون شعار و در سكوت برگزار می‌‌شود نداشته و هيچ توجيه‌ای برای اعمال اين همه خشونت و سركوب به شكل ضرب و شتم مردم و حتی اقدام به تيراندازی به سوی آنان كه تا كنون منجر به مجروح و كشته شدن شمار زيادی از هم‌ميهنان بی‌گناه و بی‌دفاع شده است نمی‌توان يافت. مگر آن‌كه انجام اين‌گونه اقدامات سركوب‌گرانه و اعمال چنين برخوردهای خشونت ‌آميزی با شهروندان و نيز دانشجويان معترض را در كنار بازداشت‌های گسترده فعالان سياسی منتقد طی هفته‌ی اخير در ادامه‌ی پروژه تقلب سازماندهی شده در انتخابات و يا به تعبير برخی تحليل‌گران سياسی كودتای نرم عليه جمهوريت نظام و حركت در مسير ديكتاتوری و خفقان مطلق قلمداد نمود.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان ضمن آن‌كه دعوت به برگزاری و انجام تجمعات و راهپيمايی‌های مسالمت‌آميز خيابانی را حق نامزدهای معترض و شهروندان ناراضی می‌داند و هر گونه برخورد خشونت آميز از سوی نيروهای مسلح وابسته به حكومت در سركوب آنان را محكوم می‌نمايد از خواست ابطال اين انتخابات و برگزاری یک انتخابات آزاد و دموکراتیک تحت نظارت ناظران بی‌طرف و بين‌المللی كه مورد تائيد و تأكيد فعالان و نهادهای داخلی و بين المللی سياسی و حقوق بشری نيز می‌باشد حمايت می‌كند.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان همچنين با ابراز تأسف و تأثر شديد از جان باختن تعدادی از هم‌ميهنان طی وقايع اخير و نيز با ابراز نگرانی از وضعيت شهروندان عادی و فعالان سياسی بازداشت شده توسط نهادهای انتظامی، امنيتی و قضايی خواهان آن است تا مقامات مسئول در جمهوری اسلامی ايران ضمن پايان بخشيدن به هر گونه سركوب و رفتار خشونت آميز با معترضان با آزادی بدون قيد و شرط بازداشت شدگان، فراهم نمودن امكانات لازم جهت مداوای مجروحان و دل‌جويی از خانواده جان باختگان و پرداخت غرامت به آنان از گسترش بيش از پيش خشونت و درگيری در جامعه جلوگيری نموده و با گردن نهادن به خواست عمومی مبنی بر ابطال انتخابات اخير و برگزاری مجدد آن تحت شرايط اعلام شده موجبات آرامش جامعه و رضايت خاطر شهروندان را فراهم آورد.
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان در پايان با اعلام اين‌كه مسئوليت هر گونه نقض حقوق بشر، ايجاد درگيری و خون ريزی را متوجه دستگاه حاكمه و نيروهای‌ مسلح وابسته به آن می‌داند از شهروندان کُرد در ايران درخواست می‌کند تا آنان نيز به طرق مدنی و ممكن از قبيل مشاركت در اعتصاب عمومی روز سه‌شنبه در كردستان كه از سوی گروه‌هايی از كنشگران كُرد اعلام شده همبستگی و حمايت خود را از هم‌ميهنان‌شان در شهرهای مختلف ايران اعلام نموده و هم‌صدا با مردم ايران عليه نقض فاحش حقوق بشر، بازداشت‌ها، توقيف روزنامه‌ها، فيلترينگ سايت‌ها و كشتارهای اخير كه چند شهروند كُرد نيز از جمله قربانيان آن بوده‌اند اعتراض كنند.

سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان
31 خرداد 1388 برابر با 2009-06-21
بیشتر

  بیانیه عمومی
معارضان بلوچ به فعالیت‌های خشونت آمیز پایان دهند. 10/6/1389
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان تأسف شدید خود را از حادثه کشته شدن تعدادی از شهروندان زاهدانی در اثر اقدام هولناک بمب گذاری و همچنین اعدام اختصاری و عجولانه سه زندانی بلوچ اعلام می‌نماید و از معارضان بلوچی درخواست می‌کند به فعالیت‌های مسلحانه و خشونت آمیز خود پایان دهند.

بر اساس آن‌چه که خبرگزاری‌ها و رسانه‌های عمومی مخابره و بیان کرده‌اند روز پنجشنبه 7 خرداد ماه در جریان یک حادثه بمب گذاری در شهر زاهدان در جنوب شرق ایران ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

گزارش‌های دریافتی حاکی از آن است که در اثر انفجار یک بمب کار گذاشته شده در یک مسجد حداقل 25 نفر جان خود را از دست داده‌اند. مقام‌های دولتی اعلام کرده‌اند که عامل بمب گذاری در جریان انفجار بمب کشته شده و در عین حال 2 نفر نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند و همچنین سه نفر دیگر که از مدت‌ها پیش در بازداشت بودند در انظار عموم به دار آویخته شده‌اند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز تأسف عمیق از وقوع حادثه بمب گذاری در زاهدان که منجر به کشته شدن تعداد از شهروندان این شهر شده، اقدام به بمب گذاری در امکان مذهبی و قتل شهروندان را اقدامی غیر قابل توجیه، غیر قابل پذیرش و عملی غیرانسانی و هولناک می‌داند.

این سازمان همچنین تأسف خود را از اعدام اختصاری و عجولانه سه نفر که گفته می‌شود بدون انجام تشریفات قانونی و رعایت الزامات حقوقی، قضایی و دفاعی و ظاهراً به شکل انتقام جویانه به دار آویخته شده‌اند ابراز و اعلام می‌نماید.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اگر چه از ارتباط بمب گذاری و گروه‌های مخالف و معارض و مسلح بلوچ اطلاعی در دست ندارد با این حال از معارضان بلوچ درخواست می‌کند به فعالیت‌های مسلحانه و خشونت آمیز خود پایان دهند.
بیشتر

  بیانیه عمومی
امنیت و آزادی همه جانبه ،برای کارگردان نامدار کرد باید تامین شود. 10/6/1389
به مقامات جمهوری اسلامی
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان تامین و حفظ آرامش روانی ،عاطفی–خانوادگی ، تامین وآزادی حرفه ای ،هنری و شغلی کارگردان نامدار کرد آقای بهمن قبادی را از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستار است.
به دنبال بازداشت و صدور حکم 8 سال حبس برای خانم رکسانا صابری خبرنگار ایرانی– امریکایی ،بهمن قبادی طی نامه ای سرگشاده اعلام نموده که رکسانا صابری نامزد،دوست و همراه وی طی این سالها بنا به خواست و اسرار و تشویق او در ایران ماندگار بوده است.
قبادی می گوید که سالهاست صابری را میشناسد و لحظه به لحظه در کنار وهمراه وی بوده است او همچنین می گوید برای ایجاد انگیزه به ماندن رکسانا در ایران وی را تشویق به نوشتن و انتشار کتابی غیر سیاسی و با مطلب مجاز کرده و رکساناطی این مدت مشغول مطالعه و تحقیق و بررسی این کتاب بوده است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
اعتراض به ادامه‌ی بازداشت جواد علی‌زاده و عباس جليليان 10/6/1389
سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان با صدور بيانيه‌ای اعتراض خود را به ادامه‌ی بازداشت جواد علی‌زاده فعال حقوق بشر و عباس جليليان نويسنده و پژوهشگر اعلام داشت.
در ابتدای اين بيانيه كه صبح امروز برابر با 5 اسفند 1387 از سوی دبيرخانه اين سازمان انتشار يافت آمده است: «26 دی ماه سال جاری طی دو اقدام جداگانه، جواد علی‌زاده در سنندج و عباس جليليان در كرمانشاه توسط نيروهای انتظامی و امنيتی دستگير شدند و اكنون 40 روز است كه در بازداشت به سر می‌برند. جواد علی‌زاده با طی 21 روز از اين مدت در بازداشتگاه‌های ناجا و اداره اطلاعات سنندج با اتهام تبليغ عليه نظام و سامان‌دهی تجمع غيرقانونی به قرنطينه‌ی زندان مركزی اين شهر منتقل گرديده است، اما عباس جليليان همچنان بدون آن‌كه مورد تفهيم اتهام قرار گيرد در بازداشتگاه اداره اطلاعات كرمانشاه به سر می‌برد».
بیشتر

  بیانیه عمومی
نقض دامنه دار حقوق بشر پایان یابد 10/6/1389
به دستگاه های دولتی
نقض حقوق قانونی و شهروندی ، شهروندان به طور دامن داری ادامه دارد به طوری که روزانه خبرهایی از بازداشت و دستگیری، ممنوع الخروج شدن از کشور ، محروم شدن از حقوق اجتماعی و شهروندی، شکنجه و خود سوزی و صدور احکام حبس و اعدام در یافت می شود .
بر اساس گزارش های منتشر از سوی گروه های دانشجویی طی ماه های اخیر ده ها نفر از فعالان دانشجوی بازداشت و زندانی شده و یا از ادامه تحصیل محروم و تعلیق از تحصیل گردیده اند.
در ادامه این بر خورد ها سعید رضوی فقیه از فعالان دانشجوی که مدتی در خارج ازکشور اقامت گزیده به محض ورود به کشور بازداشت و راهی زندان می شود در همان حال تعدادی دیگر از فعالان دانشجوی ار جمله مجید توکلی ، حسین ترکاشوند ، اسماعیل سلمانپور،کوروش دانشیار، مهسا نادری،حامد یازرلو و حسن طلایی بازداشت شده اند .
بیشتر

  بیانیه عمومی
لغو امتياز هفته‌نامه‌ی روژهه‌لات الغا گردد 10/6/1389
طی‌ روزهای اخير خبر لغو امتياز هفته‌نامه‌ی روژهه‌لات از سوی سردبير اين نشريه‌ی كُردی ـ فارسی اعلام گرديد. روژهه‌لات پس از آن‌كه نخستين بار در مهر ماه سال ۸۵ توقیف شد آبان ماه سال جاری با رأی ديوان عالی كشور رفع توقيف و فعاليت خود را با انتشار منظم دو هفته يك بار در استان‌های كردنشين كشور از سر گرفت. اما متأسفانه در آستانه‌ی توزيع پنجمين شماره از دوره جديد از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد لغو امتیاز گرديد
بیشتر

  بیانیه عمومی
شهروندان در بند تهرانی آزاد شوند 10/6/1389
بیانیه
به مقام های قضایی
براساس اطلاعات موجود اطلاعیه مطبوعاتی گزارشگران حقوق بشر کردستان تعداد 33 نفر از شهروندان تهرانی به نام های فاطمه قاسمی، سمیه (سوزان) زندلشنی، عباس محسنی نژاد، محمدرضا میرزاپور شفتی، مرتضی پیروزی جدی، محمدرضا سالاران، امیر عزیزی اصل، ایوب عزیزی اصل، پرویز پورنجاری، امیرحسین کیانی، فرامرز عزیزی اصل، حامد ثابتی، محمدساعی، علی راهنورد، سیاوش (امیر) تراغه، مهدی عطایی، داوود پارسا، مهدی باباخانی، محمدرسول کریم پور اراسته، مهرداد طاهری، شیرزاد صفری، بهزاد زرین گل، محمد حسینی، اسماعیل اکبری، عبدالرضا جباری، عباس حاجی رحیمی، ناصر داوودپور، سعید شاه محمدی، ذبیح الله پیروزی جدی، افشین صادقی، مرتضی رجبی، سعید قائدرحمت (مهربد)، عباس جوادی دوست به اتهام شرکت در تجمع بدون مجوز هم اکنون در بازداشت بسر می برند. این افراد در رابطه با تجمع و مراسمی غیردولتی که گفته می شود جهت تجلیل و ادای احترام به قربانیان جنگ در گورستان بهشت زهرا در جنوب تهران ترتیب یافته بود از اول آذرماه سالجاری دستگیر و تاکنون در بازداشتگاه های امنیتی تحت بازجویی بوده و هم اکنون در انتظار دادگاهی در زندان بسر می برند.
بیشتر

  بیانیه عمومی
ریس سازمان حقوق بشر کردستان 10/6/1389
دبیرخانه سازمان حقوق بشر کردستان

در پی حادثه خونین سیستان و بلوچستان ،محمد صدیق کبودوند ریس زندانی این سازمان با صدور بیانیه ای و ارسال آن به بیرون زندان اقدامات خشونت آمیز را غیر قابل قبول ،مبادرت به انجام اعمال تروریستی را غیر قابل توجیه و مردود و کشتار انسانها را به مثابه اعمالی غیر انسانی محکوم قلمداد و اعلام نمود.

متن بیانیه به قرار ذیل است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
دفتر کانون مدافعان حقوق بشر را فک پلمپ کنید 10/6/1389
متأسفانه طی روزهای اخير هم‌زمان با مراسم بزرگداشت شصتمين سال‌روز تصويب اعلاميه‌ی جهانی حقوق بشر كه قرار بود روز شنبه اول دی ماه در دفتر كانون مدافعان حقوق بشر برگزار گردد مأموران انتظامی و امنيتی ضمن ممانعت از برپايی اين مراسم اقدام به پلمپ دفتر اين تشكل حقوق بشری نمودند.
اين اقدام در حالی صورت گرفت كه هيچ حكم قضايی مبنی بر پلمپ دفتر كانون به مسئولان اين تشكل ارائه نگرديد و حتی اقدامات قانونی لازم در پلمپ يك محل از جمله صورت برداری از اسباب و اسناد موجود در دفتر نيز انجام نشده است. اين موردی ا‌ست كه روابط عمومی كانون مدافعان حقوق بشر در دومين اطلاعبه خود پس از پلمپ دفتر نسبت به آن هشدار داده است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
درخواست لغو حکم اعدام جوان کرد 10/6/1389
شنبه 2 آذر 1387- سازمان حقوق بشر کردستان امروز طی بیانیه ای از مسئولان قضایی جمهوری اسلامی خواست تا حکم اعدام " فصیح یاسمنی"یک جوان 27 ساله کرد را لغو نمایند و سلامتی وی را تضمین کنند.
شعبه اول دادگاه انقلاب خوی یک جوان 27 ساله بنام "فصیح یاسمنی" را به اتهام "محاربه" از طریق"همکاری و عضویت در یکی از احزاب کرد" به اعدام محکوم کرد.
فصیح یاسمنی به همراه "حسین یاسمنی"پدر 65 ساله اش،هفت ماه پیش در روستای "هندوانه" از توابع شهر خوی –در استان آذربایجان غربی- توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و اخیرا دادگاه انقلاب خوی برای "فصیح یاسمنی" حکم اعدام صادر کرده و پدر وی را هم به دو سال حبس محکوم کرده است.
بیشتر

  بیانیه عمومی
اعتراض به تداوم بازداشت نگين شيخ الاسلامی 10/6/1389نگين شيخ الاسلامی، فعال حقوق زنان، پس از گذشت 25 روز از بازداشت همچنان در بند 209 زندان اوين به سر می‌برد و با این وجود هنوز شعبه بازپرسی وی تعیین نشده است.این در حالی است که وکلای خانم شیخ الاسلامی تاکنون اجازه ملاقات با وی و تنظیم وکالت نامه را نیافته اند
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  دی1387  -  بهمن1387  -  اسفند1387  -  

اردیبهشت1388  -  تیر1388  -  مرداد1388  -  شهریور1388  -  

مهر1388  -  اسفند1388  -  شهریور1389  -  مهر1389  -  

دی1389  -  بهمن1389  -  فروردین1390  -  اردیبهشت1390  -  

خرداد1390  -  تیر1390  -  مرداد1390  -  شهریور1390  -  

مهر1390  -  اردیبهشت1391  -  تیر1391  -  شهریور1391  -  

اسفند1391  -  فروردین1392  -  خرداد1392  -  مرداد1392  -  

آبان1392  -  اسفند1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

خرداد1393  -  تیر1393  -  بهمن1393  -  اسفند1393  -  

اردیبهشت1394  -  خرداد1394  -  تیر1394  -  مرداد1394  -  

مهر1394  -  آبان1394  -  آذر1394  -  بهمن1394  -  

فروردین1395  -  خرداد1395  -  آبان1395  -  آذر1395  -  

دی1395  -  خرداد1396  -  تیر1396  -  مرداد1396  -  

شهریور1396  -  مهر1396  -  آبان1396  -  دی1396  -  

بهمن1396  -  اسفند1396  -  اردیبهشت1397  -  تیر1397  -  

شهریور1397  -  مهر1397  -  آبان1397  -  آذر1397  -  

دی1397  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com