نامه سرگشاده
با درخواست آزادی محمد نظری موافقت کنید 27/6/1391
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران درخواست آزادی محمد نظری را نموده است .متن این نامه در پی میآید:
با درخواست آزادی محمد نظری موافقت کنید.
ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
محمد نظری شهروند بوکانی 19 سال پیش به اتهام همکاری با یک حزب کردی توسط قاضی جمیل زاده در دادگاه انقلاب شهرستان ارومیه به اعدام محکوم شد وی در سال ١٣٧٨ مورد عفو موردی قرار گرفته و حکم اعدامش به حبس ابد کاهش یافته است ،نظری طی این 19 سال حتی یک روز به مرخصی نرفته است هم اکنون دوران حبس را در زندان رجایی شهر کرج طی میکند وبیشتر از 20 روز است که در اعتصاب غذا بسر میبرد ، درخواست وی آزادی از زندان است.
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
محمد نظری 19 سال پیش به اعدام محکوم شد در حالی هیچگاه به اتهاماتش اعتراف نکرده است و در زمان دادگاهیش وکیلی نداشته و حتی در صورت اثبات اتهامش وی عملا مرتکب هیچ جرمی نشده است و این بر خلاف قوانین انسانی و بین المللی است که کسی را فقط به اتهام ارتباط با حزبی که در حال حاضر عملا مبارزه مسلحانه را کنار گذاشته وهمچنین عملی که مرتکب نشده است به اعدام محکوم شود.
جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی
با توجه به اینکه قوه قضاییه باید پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت باشد و وظیفه احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع و قانونی شهروندان را بر عهده دارد ،سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از شما تقاضا دارد به حبس بلند مدت محمد نظری با توجه به اینکه ایشان عملا مرتکب عمل مورد اتهام نشده پایان دهید، باشد که با آزادی ایشان توجه مثبت مجامع بین المللی حقوق بشر به اجرای عدالت در دستگاه تحت امرتان جلب شود .
سازمان دفاع از حقوق بشردرکردستان
دوشنبه 20شهریورماه 1391
10 سبتامبر 2012
بیشتر

  نامه سرگشاده
ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند 21/6/1391
ابوالحسن بنی صدر از مردم کردستان عذر خواهی کند
دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار نامه ای سر گشاده خطاب به ابوالحسن بنی صدر اولین رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی 57 از وی خواست تا به دلیل نقض حقوق انسانی مشروع و قانونی مردم کردستان در اوایل انقلاب از آنها عذر خواهی نماید و نسبت به عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری در یک دادگاه صالح پاسخگو باشد.
متن این نامه سر گشاده در پی میآید:
جناب آقای ابوالحسن بنی صدر در روزهای اخیر نامه ای از شما در باب خطر تجزیه ایران و ترس از دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران منتشر شد، این واقعیت بار دیگر بر همگان روشن شد که ذهنیت استبدادی که معلول گفتمان تک منطق و توتالیتر میباشد بار دیگر حق تعیین سرنوشت را که از حقوق انسانی و ابتدایی یک ملت است را به بهانه تجزیه طلبی مورد حمله قرار داده است.
جناب آقای بنی صدر ، اولین رییس جمهور اسلامی ایران!
ایرانیان و جهانیان نیک میدانند که بواسطه حضور و نقش شما در اوایل انقلاب به عنوان فرماندهی کل قوا چه خون هایی در کردستان ریخته شد. صدها نفر اعدام، تبعید و جلای وطن کردند. نگاه شما به مسائل کردستان نگاه امنیتی با برخورد سخت افزاری را به مثابه یک راه حل برای حل بحران آن زمان تجویز نمود،اکنون به واسطه اقدامات شما خسارتهای جبران ناپذیری بر جان، مال و آبروی مردم کردستان وارد آمده است.
جناب آقای ابوالحسن بنی صدر جامعه دمکرات نیازمند افراد دمکرات است. وظیفه اخلاقی و انسانی شماست تا درقبال آن همه جفاها و بی عدالتیها که در حق مردم کردستان ایران روا داشتید از مردم کرد در ایران عذر خواهی نمایید و پاسخگوی اقدامات خود در یک دادگاه صالح باشید.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از تمامی جریانها، فعالان مدنی و حقوق بشری درخواست میکند تا نسبت به جمع آوری اسناد و مدارک در خصوص نقش و حضور موثر جناب آقای ابوالحسن بنی صدر رییس جمهور وقت ایران در کشتار مردم بی دفاع کردستان در سالهای ریاست جمهوری ایشان را به دبیر خانه سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان ارسال نمایند تا مقدمات طرح شکایت حقوقی علیه ایشان در دادگاه حقوق بشر اروپا فراهم شود.
سازمان حقوق بشر کردستان همچنین از عموم شهروندان کردستان و ایران درخواست می کند تا اسناد و مدارک مربوط به نقش و حضور موثر سایر افراد و عاملان کشتار مردم کردستان را به دبیرخانه این سازمان ارسال کنند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
سه شنبه 11سپتامبر 2012
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  بهمن1387  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  

شهریور1389  -  آذر1389  -  دی1390  -  فروردین1391  -  

اردیبهشت1391  -  شهریور1391  -  آبان1391  -  آذر1391  -  

بهمن1391  -  مرداد1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

مرداد1394  -  فروردین1395  -  اردیبهشت1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com