نامه سرگشاده
آقای بانکی مون، زنان و کودکان کرد سوری را دریابید! 24/5/1392
عالیجناب،همانگونه که مستحضرید کردها در سوریه با جمعیت 3 تا 4 میلیون نفری و عموماً ساکن در مناطق شمال و شمال شرقی آن کشور بزرگترین اقلیت قومی در سوریه هستند. این مردم در طول تاریخ موجودیت کشوری به نام سوریه، بویژه در نیم قرن اخیر از ابتدایی ترین حقوق سیاسی و فرهنگی محروم و حتی از حقوق شهروندی و حق تابعیت نیز بی نصیب بوده اند. اما علیرغم این بی حقوقی ها و محرومیت ها مردم و اغلب سازمان های سیاسی کرد در جنگ جاری میان دولت حاکم و مخالفانش، سیاست و مواضعی بی طرفانه اتخاذ نمودند،ولی این سیاست متاسفانه مانع از تعرض و حملات نیروهای طرفین درگیر به مناطق کردنشین نشده است، تا آنجا که اخیراً تعدد و شدت این حملات افزایش یافته و تنها طی چند هفته گذشته دهها تن از نیروهای مردمی محافظ کرد،کشته شده و صدها نفر از روستائیان بی دفاع ربوده و اسیر و زندانی گردیده اند.
در این مدت برخی از فعالان سیاسی و رهبران کرد ترور و تعدادی از گروگان های کرد زنده زنده در آتش سوزانده شدند و به طرز دلخراشی به قتل رسیده اند. در آخرین زنجیره حملات و جنایات انجام گرفته علیه مردم کرد در سوریه 450 زن و کودک و سالمند روستایی از جمله یکصد کودک خردسال،بی رحمانه قتل عام شدند. این رشته از جنایات هولناک ظاهراً توسط گروه های وابسته به سازمان القاعده صورت گرفته که گفته می شود در میان اپوزیسیون نیروهای مخالف دولت نفوذ کرده اند.
عالیجناب !
با عنایت به مراتب فوق،سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از جنابعالی به عنوان دبیرکل سازمان ملل درخواست می نماید با یافتن راه چاره ای برای توقف و جلوگیری از کشتار زنان و کودکان بی دفاع کرد در سوریه و شهروندان غیر نظامی آن کشور،سریعاً اقدام نمایید، همچنین جهت انجام تحقیقات پیرامون کشتار مردم بی دفاع و شناسایی آمران و عاملان جنایات اخیر در کردستان سوریه و سپردن آنان به دست عدالت، هیات ویژه ای به آن کشور اعزام نمایید.
محمدصدیق کبودوند/ زندان اوین
آگوست 2013/ مرداد 1392
بیشتر

  نامه سرگشاده
رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی آزاد شوند 20/5/1392
بیش از سه سال و نیم است که آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز بدون برگزاری دادگاه و یا محکومیت به حبس، زندانی شده و در حبس خانگی از همه حقوق انسانی و قانونی خود محروم شده اند.بطوریکه آنان نیز همانند دیگر زندانیان سیاسی از ابتدایی ترین حقوق خود محروم و یا با شدیدترین محدودیت ها روبرو می باشند تا آنجا که این موضوع و عدم اطلاع عمومی از وضعیت آنها نگرانی هایی را در جامعه بویژه برای مدافعان حقوق بشر بوجود آورده است.
متاسفانه پیش ازاین نیز آیت الله منتظری از رهبران عالی رتبه سیاسی و مذهبی انقلاب 1357 که به سرکوب های سیاسی و کشتار زندانیان و نقض حقوق اساسی مردم اعتراض داشت سال ها در حبس خانگی بسر برد و تا پایان عمر با محدودیت های سیاسی مواجه شد.
اینجانب محمدصدیق کبودوند به عنوان مدافع حقوق بشر که خود نیز زندانی می باشم مراتب نگرانی خود را از ادامه حبس غیرقانونی آقایان موسوی و کروبی و همچنین اعمال محدودیت ها و تهدیدهای رسمی و غیررسمی علیه فعالان اصلاح طلب ابراز می نمایم و به نام خود و از طرف سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از رئیس جمهور جدید و مسئولان عالی قضایی و امنیتی درخواست میکنم تا به حبس خانگی رهبران جنبش سبز و تهدید رهبران اصلاح طلب پایان داده و شرایط را برای آزادی همه زندانیان سیاسی، عقیدتی و وجدانی و هم چنین اعاده حقوق سیاسی و مدنی مردم ایران و احترام به حقوق بشر را فراهم آورند.
تهران/ زندان اوین
محمدصدیق کبودوند
مردادماه 1392/ آگوست 2013
بیشتر


آرشیو ماهیانه:

آذر1387  -  بهمن1387  -  اردیبهشت1388  -  خرداد1388  -  

شهریور1389  -  آذر1389  -  دی1390  -  فروردین1391  -  

اردیبهشت1391  -  شهریور1391  -  آبان1391  -  آذر1391  -  

بهمن1391  -  مرداد1392  -  فروردین1393  -  اردیبهشت1393  -  

مرداد1394  -  فروردین1395  -  اردیبهشت1395  -  

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com