اعتصاب غذای چهار زندانی سیاسی کُرد مصاحبه مدیران سازمان
04/07/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

در روزهای اخیر انتقادهایی در این مورد مطرح شده که خبر اعتصاب غذای این زندانیان سیاسی مورد توجه رسانه‌ها واقع نشده است. به گفته اجلال قوامی چند عامل در این میان می‌تواند مؤثر بوده باشد.


این فعال حقوق بشر می‌گوید: «من در درجه اول فکر می‌کنم در کل شاید یک نوع تبعیض رسانه‌ای نسبت به مسائل کردستان تاحدودی وجود دارد و معمولا اخبار و مسائلی که در منطقه اتفاق می‌افتد توسط رسانه‌های دیگر دیرتر انعکاس می‌یابد و توجهی به آن ندارند. نکته دوم این است که در حقیقت اخباری هم که منتشر می‌شود توسط هم‌بندی‌های همان زندانیان و از طریق تلفن منتشر می‌شود و دقیقا این مورد بخصوص هم توسط سایت کلمه منتشر شد که آنها هم پس از ۲۰ روز خبرش را کار کردند.»


اشاره اجلال قوامی به دشواری رساندن خبر رخدادها به بیرون زندان است. به نظر او در این میان خانواده‌ها و دوستانی نیز که از وضعیت بستگان زندانی خود اطلاع پیدا می‌کنند، بایست فعالانه موضوع را پیگیری کرده، به وکیل مراجعه و خبر را منتشر کنند، در عین حال که او می‌داند، ممکن است خانواده و دوستان به رسانه‌ها دسترسی نداشته باشند.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15207804,00.html


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com