وضعیت نامشخص روزنامه نگار و نویسنده آذربایجانی همه
10/05/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

ساوالان سسی : نقی احمدی آذر عضو هیات تحریریه نشریه توقیف شده شمس تبریز و مورخ آذربایجانی که در مورخه ۱۵ فروردین ۸۸ بازداشت شده بود علیرغم گذشت یک ماه ازمدت بازداشت در وضعیت نامشخصی به سر می برد.


خانواده احمدی آذر علت بازداشت وی را کتابها و دست نوشته های وی و رفت و آمدهای او به محافل ادبی جمهوری آذربایجان ذکر می کنند و خبر از امتناع مسئولین قضایی از بیان علت بازداشت و اتهام احمدی آذر داده اند.


به گفته خانواده احمدی آذر، آنها تنها یک بار اجازه ملاقات با وی را داشته اند. همسر این فعال فرهنگی آذربایجانی پس از این ملاقات وضع جسمی او را نا مطلوب توصیف کرده و خبر از کاهش وزن شدید او داده است.


احمدی آذر نویسنده و مترجم چندین کتاب در حوزه زبان، ادبیات و تاریخ آذربایجان از جمله "ساخلاما ایزیمی دونیا"، "دیوان عاشق شمشیر"، "دیوان علی آقا واحد"، "هامیسی قوچاقلیقداندی"، "زبان ترکی و تاریخ آذربایجان"، "سلطان محمد و مکتب مینیاتور تبریز " و "وقایع مشروطیت" می باشد.


او همچنین عضو انجمن نویسندگان ایران و عضو افتخاری انجمن نویسندگان جمهوری آذربایجان

http://www.savalansesi.com/2009/05/blog-post_08.html

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com