محمدصديق کبودوند در بيمارستان بستری شد همه
12/01/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

روز سه‌شنبه ۲۰ دی ماه، محمد صديق کبودوند فعال حقوق بشر کرد در زندان اوين، به بيمارستان مدرس منتقل شد.


پريناز حسينی، همسر محمدصديق کبودوند به زمانه گفت: "امروز همسرم به ما اطلاع داد پس از آزمايش در بهداری زندان، به بيمارستان منتقل و بستری شده است."


محمدصديق کبودوند در تير ماه ۱۳۸۶ بازداشت و در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام اقدام عليه امنيت ملی از طريق تشکيل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ۱۰ سال حبس و تبليغ عليه نظام جمهوری اسلامی به يک‌ سال زندان محکوم شد.


پريناز حسينی همچنين گفت: "بيش از ۵۴ ماه از حبس همسرم می‌گذرد اما مرخصی به وی نداده‌اند و در دو سال گذشته اجازه ملاقات حضوری نداشته‌ايم."همسر کبودوند: بيش از ۵۴ ماه از حبس همسرم می‌گذرد اما مرخصی به وی نداده‌اند و در دو سال گذشته اجازه ملاقات حضوری نداشته‌ايمهمسر محمدصديق کبودوند پيشتر به زمانه گفته بود، آقای کبودوند نياز به جراحی پروستات و رفع گرفتگی رگ‌های قلبش در خارج از زندان دارد.


در سال ۲۰۱۰ سازمان ديده‌بان حقوق بشر خواستار معالجه‌های پزشکی محمدصديق کبودوند شده بود.


جو استورک، معاون بخش خاورميانه در ديده‌بان حقوق بشر گفته بود: "آقای کبودوند نياز به تشخيص پزشکی فوری و کامل جهت معالجه وضعيت وخيم خود را دارد. محروم کردن يک زندانی از معالجه ضروری مغاير با قانون و نيز ظالمانه است."


آقای جو استورک افزوده بود: "مقامات ايران پاسخگوی سلامت وی بوده و موظف هستند که امکانات معالجات پزشکی مورد نياز را برای او فراهم آورند."


انتشار هفته‌نامه پيام مردم و تأسيس سازمان حقوق بشر کردستان از جمله فعاليت‌های محمدصديق کبودوند به‌شمار می‌روند.


هفته‌نامه پيام مردم از سال ۱۳۸۲ در زمينه سياسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اجازه انتشار يافت. اين هفته‌نامه که به دو زبان فارسی و کردی منتشر می‌شد، بيشتر به حقوق بشر، دموکراسی، حقوق زنان، حقوق اقليت‌ها و مردم کرد و حقوق مدنی و شهروندی اختصاص داشت.


اين هفته‌نامه در سال ۱۳۸۴ به دستور دادگستری کردستان توقيف شد.


http://radiozamaneh.com/news/iran/2012/01/11/9897


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com