نامه جمعیت جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابرطلب ایران همه
15/09/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

نامه جمعیت جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابرطلب ایران


به دبیرکل سازمان ملل متحد عالی جناب بان کی مون


با سلام و درود به شما عالیجناب دبیر کل سازمان ملل


ما جمعی از جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب ایران به عنوان کسانی که در طی سالیان حیات دولت جمهوری اسلامی ایران همواره به جرم آزادی خواهی و برابری طلبی و آشکار کردن بی عدالتی ها بازداشت و از سوی دادگاه های فرمایشی و چنددقیقه ای از سوی دولت ایران به حبس های غیرقانونی و ناعادلانه محکوم و به کرات مورد هجوم و حمله نیروهای امنیتی و ضرب و شتم و محروم از تحصیل و اخراج از دانشگاه ها قرار گرفته ایم.


وبا توجه به اینکه شما به عنوان مهمان در سمت دبیرکل سازمان ملل در شانزدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد در کشور ما ایران شرکت کردید بر آن شدیم نهایت تشکر و قدردانی خودمان را برای پیشنهاد خوب و انسانی شما برای دولت مردان کشور ما جمهوری اسلامی ایران برای رعایت حقوق بشر و آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی و مدنی و اقلیت های قومی و دینی ابراز می داریم که امیدواریم دولتمردان کشور ایران پیشنهاد مزبور را مورد توجه جدی قرار دهند و هیچ انسانی را به جرم داشتن عقیده و مرام خاص و انتقاد از حکومت در زندان نگه ندارند.


عالیجناب دولت ایران که همواره ادعای رعایت حقوق بشری می کند که در عرصه داخلی نه تنها مجری اداعای بشردوستانه خود نمی باشد بلکه موجی از نقض حقوق بشر در این کشور را فرا گرفته بگونه‏ای که بسیاری حقوق شهروندی را غریبه ای گمشده در خیابان های ایران می دانند. در کنار طیف گسترده ای از اجرای سیاست های نژادپرستانه همراه با تبعیض از سوی دولت ایران با اقلیت های قومی وضعیت اسفناک زندانیان سیاسی خصوصاً زندانیان محکوم به اعدام و زنان و مردان روزنامه نگار مدافعان حقوق زنان و کودکان و کارگران و دانشجوی وبلاگ نویسان که برای دفاع از حقوق خود و دیگران پرداخته اند از سوی دولت ایران سرکوب و زندانی شده اند و می شوند. وکلا و روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشری اعضا  سازمان های مردم نهاد که برای دفاع از هم وطنانشان خود را در معرض خطر قرار داده اند. اینگونه افراد درهیچ جای دنیا به اندازه ایران در معرض خطر نیستند. در چندسال گذشته مدافعان حقوق بشری زیادی مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند و زندانی شده اند، نمونه آنها محمدصدیق کبودوند و بهنام ابراهیم زاده دو فعال حقوق بشر کرد ایرانی که سال ها کار کرده اند و با استفاده از شیوه های قانونی و معمول به دفاع از هم وطنان خود پرداخته اند اما امروز خود آنها در زندان و بازداشت بسر می برند.


عالیجناب نقض فاحش سیستماتیک حقوق انسان ها در جای جای ایران آنقدر دردناک است که حتی در افکار عمومی تنفر ایجاد کرده رفتار غیرانسانی و تجاوز در زندان کهریزک به زندانیان و افشا شدن آن در افکار عمومی نمونه بارزی که شما و افکار عمومی به خوبی از آن مطلع هستید. امروز اقلیت های قومی و دینی، مذهبی آن چه که در کشورشان به عنوان تبعیض و نابرابری و سرکوب علیه آنها می گذرد سخت در رنجند.


امروز نیروهای سپاه پاسداران و بقیه نیروهای سرکوبگر شریک قتل و تجاوز به هزاران نفر از افراد بی گناه و مردم کرد و ترکمن و دیگر مناطق اقلیت نشین و سنی نشین ایران هستند. هنوز قتل عام مردم شهرها و روستاهای کردستان قارنا و قلانیان و کمرنیره در نقده و در دهها و صدها شهر و روستای دیگر کردستان در ذهن مردم کردستان و افکار عمومی باقی است.


عالیجناب بان کی مون


دولتمردان حکومت ایران نمی توانند سخن از حقوق بشر بزنند. رهبران و دست اندرکاران ایران چه پاسخی در طول تاریخ به مردم ایران خصوصاً مردم کرد و ترکمن و دیگر اقلیت ها برای بمباران روستاها و شهرهایشان و اعدام های وسیع دهه 60 و .... دارند.


عالی جناب بانکی مون


افکار عمومی باید این سوال را مطرح کند که آیا کشوری که حقوق شهروندان و حقوق بشر را رعایت نمی کند آیا در چنین جامعه ای حقوق انسانی و برابر هیچ معنایی دارد؟ با این حال دولتمردان ایران چگونه به خود اجازه می دهند که با ادعای حمایت از حقوق بشر در امور سایر کشورها دخالت و نقش حامی بشریت را بازی کنند. جمهوری اسلامی ایران در نقض آشکار حقوق بشر رکوردار است و صلاحیت نشست سران و نماینده 150 کشور عضو سازمان ملل و صدور بیانیه را علیه هیچ کشوری را ندارد.


عالیجناب بانکی مون


پرسش ما جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب ایران از شما و افکارعمومی این است که آیا حمایت از خواست ملت ایران برای دستیابی به دموکراسی کیفری برابر با تحمیل رفتارهای غیرانسانی و ظالمانه را دارد؟آیا هنوز وقت آن نرسیده که بپذیریم بیان و رفتار هیچ فرد یا جریان و تشکلی نباید موضوع محاکمه قرار گیرد؟ آیا انتظار اینکه در صورت ثبوت، شکنجه شکنجه گر محاکمه شود انتظار گزافی است؟ ما از شما و دیگر نهادها و سازمانهای بین المللی و حقوق بشری خواستاریم که به طور جد وضعیت حقوق بشر و زندانیان سیاسی و رفتار تبعیض آمیز همراه با تحقیر دولت ایران را با اقلیت های قومی و دینی و مذهبی را پیگیر باشید.


امیدواریم دولتمردان ایران در وضعیت کنونی که کم کم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار می گیریم صدای مردم به ستوه آمده خود را بشنوند و گامی در جهت تحقق آزادی و دمکراسی بردارند.


جوانان و دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب ایران


شهریورماه 1391 ایران     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com