از مدنیت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان بیاموزیم دیدگاه آزاد
07/07/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
وحید اصغری (زندانی مدافع آزادی بیان)
پایگاه اطلاع رسانی انسانیت: آنچه که در پی می آید نوشته ارسالی وحید اصغری یکی از زندانیان بند 350زندان اوین است، نامبرده فعال سایبری است و بیش از سه سال است بصورت بلاتکلیف در زندان بسر می برد. انتشار نوشته ارسالی ایشان در بخش مجله حقوق بشر انسانیت الزاماً به معنی تایید نظر و دیدگاه ایشان از سوی این پایگاه نیست.
متاسفانه گروه ها و سازمان هایی هم چون «م» و «پ»، «الف-پ»، «ج-د» و «ج-س» برای رسیدن به وضعیت دموکراسی و حقوق بشر در سرزمین ایران، خود به خشونت متوسل شده و از ابزارهایی چون استفاده از سلاح گرم، درگیری خیابانی، جنگ، شورش، بمب گذاری، آتش زدن بانک ها و مساجد و اموال عمومی، شایعه پراکنی و دروغ پردازی استفاده کرده اند. آنها عموما اصول و قواعد راهپیمایی و تظاهرات آرام، اعتراض مدنی، گفتگو و فعالیت مدنی و یا براندازی نرم را به منظور تغییر وضعیت موجود در ایران، نادیده گرفته و برای رسیدن به آزادی و آرامش و صلح به ناامنی دامن زده اند و آرامش را از عموم سلب کرده اند. آنها آزادی را فقط به نفع خود تغییر کرده و برای خود می خواهند. آنها در پی کسب قدرت و یا شهرت اند، سیاسی کاری را جایگزین فعالیت سالم سیاسی کرده اند و حقوق بشر را با بیانیه های متوهمانه و با توهم بافی، زیرپا گذاشته اند و از احساسات جوانان و تهییج و دعوت آنها به استفاده از خشونت به منظور اعلام طرفداری از سران این گروه های مخالف نظام سوءاستفاده کرده اند. آنها انرژی و توان مردم را با شایعه سازی و طرح های خام و توهم زای خود هدر می دهند و نمی گذارند تا مصلحان صلح جو و مدافعان حقوق بشر این انرژی و توان را در جهت تغییر، به روش صحیح به کار گیرند. مدنیت و دفاع از حقوق بشر و راهپیمایی های آرام و توسل به راه های مسالمت آمیز بهترین شیوه مبارزه و برترین روش ابراز مخالفت با نظام ها و حکومت های ظالم است و راهی است که نظام های نامشروع و دیکتاتوری و متقدی به حقوق بشر را نابود می سازد. چنین روش هایی حکومت ها و نظام های ظالم را به چالش می کشد و هزینه جانی و مالی به میهن و مردم تحمیل نمی کند. گاندی و ماندلا اسوه این روش ها هستند، راه و شیوه مبارزه آنها منجر به تغییر مسالمت آمیز نظام های حکومتی حاکم بر سرزمین شان گردید. در روش آنها جنگی در کار نیست، بلکه از روش و مبارزه صلح آمیز به صلح می رسند. آنها ( هم گاندی و هم ماندلا سال ها در زندان بودند) در دل نظام و در برابر آن قرار داشتند، آقای کبودوند نیز چنین روشی دارند. ایشان تخصص لازم را دارند و تجربه کسب کرده اند و با اصول و مبانی حقوق بشر و مبارزه صلح جویانه به خوبی آشنا هستند. از این گونه اشخاص و سازمان هایی نظیر سازمان ایشان (سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان) که در پی اصلاح و تغییر اند خیلی کم داریم، از شخصیتی مثل ایشان هم در بند 350 و زندان، هم در ایران و هم در دنیا کم داریم. خدا یارشان باد.

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com