تا کی نقض حقوق انسانی در کشور ایران ادامه داشته باشد؟ زندانیان
26/05/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اینجانب  محمدامین آگوشی اهل پیرانشهر ، فرهنگی بازنشسته که مدت چهار سال است در زندان ارومیه اسیر می باشم درسال 88 از سوی دادگاه نظامی ارومیه به جرم کرد بودن و فعال مدنی و به اتهام ارتباط با اقلیم کردستان به اعدام محکوم شده ام، چون حکم صادره خلاف قانون و اصول انسانی بوده شدیداً به آن اعتراض کردم در نتیجه شعبه 31 دیوان عالی کشور حکم صادره نقض و پرونده جهت اعاده دادرسی عادلانه به شعبه هم ارز دادسرای عمومی نظامی ارسال و اعاده گردید. شعبه هم ارز بدون توجه به مستندات دیوان ضمن نقض اعدام حکم ده سال تبعید در زندان زاهدان صادر نموده است.


با توجه به نوع اتهام و تفهیم مجازات محارب (نفی بلد) حکم خلاف نفی قرآن و قانون اساسی و عرف بین الملل بوده و است. مجدداً به رای صادره اعتراض نموده ام و پرونده به دیوان فرستاده شده و دیوان عالی تحت فشار دادستانی و سایر عوامل حکم صادره را تائید کرده و جهت اجرا به دادسرای ارومیه ارسال کرده است. نظر به اینکه عیالوار بوده و دارای 5 فرزند و مادر 78 ساله و علیل می باشم، اجرای حکم تنها از نظر روحی و سایر موارد به ضرر خانواده ام می باشد و در حقیقت آنها مجازات می شوند. آخرین جمله ای که از مادرم شنیده ام که می گفت پسرم با تبعیدت شاید هرگز تو را نبینم این جمله موجب آزار روحی بنده گردیده چون مسافت دور و هزینه های کمرشکن با توجه به بحران اقتصادی کشور، اعضای خانواده ام هرگز نمی توانند به ملاقاتم بیایند. از جمع بین المللی نهاد حقوق بشر و سازمان ملل و حقوق بشر اسلامی کشور و مجالس اروپایی استمداد می طلبم جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داده و از اجرای حکم تبعید که آثار منفی آن تنها موجب آزار خانواده و وابستگان می باشد جلوگیری شود و حکم تبعید از پرونده برداشته و مثل سایر زندانیان از حقوق شهروندی و مزایای یک زندانی برخوردار گردم. لازم به ذکر است قاضی صادرکننده رای در رای صادره فرموده گرچه متهم از نظر شرعی محارب نیست اما حکم مضاعف و محارب بر ستم تحمیل می شود. عاجزانه تقاضا دارم به خاطر آه مادر پیر از همه راهها و منافذ حقوقی و قانونی به داد خانواده ام برسید و جای سوال است چرا من بی گناه فدای غرض ورزی و عقده و کینه توزی ناقضان حقوق بشر که بایست خانواده ام هم به آتش من بسوزند به کدامین گناه؟


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com