بیایید از زندگی دفاع کنیم دیدگاه آزاد
30/06/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
بلال مراد ویسی

چهار روز دیگر دقیقن 5 سال از بازداشت «محمد صدیق کبودوند»، موسس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان می‌گذرد. کبودوند طی این 5 سال حتی یک روز را هم به مرخصی نیامده است. کل دوره محکومیت وی 11 سال می‌باشد.


کبودوند یک پسر و یک دختر دارد. پسرش دچار بیماری سختی است و در بیمارستان بستری. کبودوند می‌خواهد پسرش را ببیند. کج‌فهمان بیدادگر نمی‌گذارند. کبودوند به ناچار اعتصاب غذا کرده است. خواست حداقلی کبودوند، مرخصی است که بتواند به روند معالجه فرزندش کمک کند. اینک و بعد از گذشت بیش از 30 روز از اعتصاب غذای کبودوند، حال جسمانیش وخیم است. وی دو بار سابقه سکته در زندان را دارد و بیم آن می‌رود ادامه اعتصاب، سلامتیش را به طور جدی دچار مشکل نماید.


کلیه فعالیت‌های کبودوند بی کم و کاست، مصداق بارز فعالیت مدنی و مسالمت‌جویانه می‌باشد. عدم تحمل فعالیت‌هایی این چنین، راه بر خشونت و عصبیت باز می‌کند.


بر من و شمای مدعی فعالیت مدنی و مدافع حقوق بشر است که در حد توان خود، پشتیبان کبودوند و خانواده‌اش باشیم.


مقرر شده که 30 ژوئیه، 10 تیرماه، پنجمین سالگرد بازداشت کبودوند، روز حمایت از کبودوند و خانواده‌اش باشد.


افسوس که حداقل معیار اتحاد ما به «حق حیات» رسیده است. اما از این بیشتر کاهشش ندهیم. فارغ از عقیده و باورمان، بیایید از زندگی دفاع کنیم.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com