اخباری از زندانیان سیاسی در زندان سقز میثاق گزارشگران
01/09/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

اخباری از زندانیان سیاسی در زندان سقز


 


خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان:


دو معلم و پنج فعال کُرد به نام‌های محمدصالح شکری، محمد منیری، علی امینی، احمد احمدپور، کاوه غفاری، بختیار خوشنام و عباد شیخی که ماه گذشته بازداشت شده بودند، پس از 20 روز نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات سقز به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. نام‌بردگان در حال حاضر ممنوع الملاقات هستند.


چهارمین و آخرین جلسه‌ی رسیدگی به اتهامات محی الدین آزادی و شیرکو رحیمی برگزار شد. در این جلسه وکیل شیرکو رحیمی با ارسال لایحه‌ دفاعی و وکیل محی الدین آزادی با حضور در دادگاه به دفاع از موکلان خود در برابر اتهام همکاری با یک حزب اپوزیسیون کُردی پرداختند.


حکم 2 سال حبس تعزیری سعید راد که پس از بازداشت وی در مهر ماه سال جاری به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" صادر شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به یک سال کاهش یافت.


جمال عزیزی که از 7 ماه پیش در بازداشت به سر می‌برد، از سوی شعبه‌‌ی اول دادگاه انقلاب سقز به اتهام ارتباط با احزاب اپوزیسیون کُردی به یک سال حبس که 6 ماه از آن به صورت تعلیقی است محکوم شد.


همچین هیوا توحیدی با گذراندن دوره محکومیت یک ساله‌ی خود و هیمن آذری و خالد عزیری با دریافت حکم برائت در دادگاه تجدیدنظر از زندان آزاد شدند.


 


شنبه 19 دی 1388


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com