دیدار شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان با خانواده گلپری پور گزارش هفته
19/09/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان با حضور در منزل حبیب ا... گلپری پور با خانواده وی دیدار کردند. در این دیدار ناصر گلپری پور پدر حبیب ا... گلپری پور فعال کردی که به اتهام محاربه حکم اعدام وی از سوی دیوانعالی کشور تایید شده است، گفت :آیا صدور حکم اعدام برای فرزندم(حبیب الله)که کتاب و قلم همراه داشته،قانونی و شرعی است؟ در کجای دنیا سراغ دارید که یک جوان 26ساله را به اتهامات بی پایه واساس وصرفا به جرم داشتن کتاب به اعدام محکوم کنند؟


ناصرگلپری پور در ادامه از سازمانها ونهادهای حقوق بشری درخواست کرد که نگذارند ؛ فرزند جوانشان اعدام شود. وی افزود: از همه وجدانهای بیدار جهان وفعالان حقوق بشر می خواهم تا نگذارند حق حیات از یک جوان سلب شود.در ادامه این دیدار مادر و خواهران حبیب ا... گلپری پور نیز با تشریح وضعیت پرونده گفتند:حبیب ا... در مهاباد بازداشت شد و حکم اعدام وی نیز بلا فاصله از سوی دیوانعالی کشور تایید شد وما نگرانیم و امیدواریم مسولان قضایی در حکم صادره تجدید نظر کنند و خانواده را از نگرانی برهانند.


حبیب ا...گلپری پور که از یک سال پیش در زندان بسر می برد به اتهام ارتباط با یکی از احزاب مخالف جمهوری اسلامی ومحاربه به اعدام محکوم شده است.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com