اسامی تعدادی از بازداشت شدگان 27 دیماه تهران گزارش هفته
07/02/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
اطلاعیه مطبوعاتی گزارشگران حقوق بشر کردستان

تهران: در جریان تجمعاتی که روز27 دیماه در تهران، کرمانشاه، شیراز، اصفهان و چند شهر دیگر صورت گرفت ده ها تن دستگیر شدند که تعدادی از آنها همچنان در بازداشت به سر می برند.


 روز 27 دیماه تعدادی از شهروندان در تهران و چند شهر دیگر  ایران از جمله کرمانشاه، شیراز و اصفهان قصد داشتند در اعتراض به وضعیت وخیم اقتصادی، اجتماعی و سیاسی موجود تجمعاتی به طور کاملا مسالمت آمیز و آرام برگزار نموده و نارضایتی خود را ابراز و اعلام نمایند که نیروهای انتظامی و امنیتی بیش از شکل گیری تجمع در محل های معین شده اقدام به دستگیری گسترده شهروندان، عابرین و رهگذران و حتی کسبه محل کرده اند. براساس اطلاعات دریافتی توسط گزارشگران از شهر کرمانشاه بیش از دهها نفر از شهروندان این شهر دستگیر شده اند که تعدادی از آنها در همان روزهای اولیه آزاد شده اند. در تهران نیز برخی گزارشها از بازداشت دهها نفر حکایت دارد که البته تعداد زیادی از دستگیر شدگان در همان ساعات اولیه آزاد شده اند. گفته می شود افراد دستگیر شده در همان ساعات اول بازداشت ناچار شده اند که نشانی محل سکونت و منزل خود را در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند. نیروهای یادشده بدون مجوز قضایی به منازل افراد مذکور مراجعه نموده و اقدام به جمع آوری اسناد، مدارک و کتب و کیس کامپیوتر و گیرنده های ماهواره ای کرده اند تا در مراحل بعدی به عنوان مدرک جرم علیه دستگیرشدگان استفاده شود. براساس اطلاعات موجود افراد دستگیر شده پس از بازداشت به بازداشتگاههای مختلفی از جمله بازداشتگاههای مجموعه زندان اوین و بند عمومی زندان اوین انتقال یافته اند که اسامی تعدادی از افراد مذکور در بند عمومی اوین به قرار ذیل اعلام می شود:


1.     حجت اسدی


2.     محمد روزبهانی


3.     رضا رواس


4.     حمیدرضا فلاحی


5.     امیرمحمد ملکیان


6.     علی بیات


7.     اسفندیار آغالو


8.     غلام عباس مهرجویی


9.     شهرام حسینیان


10. نوید فرزان


11. هدایت بیژنی


شایان ذکر است گزارشگران سازمان تا تاریخ تنظیم گزارش موفق به کسب و شناسایی اسامی زنان بازداشت شده و دیگر بازداشت شدگان نگردیده اند.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com