21 سال حبس قطعی برای 5 جوان کرد میثاق دیده بانان
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
21 سال حبس قطعی برای 5 جوان کرد

خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان


تهران: پنج جوان کرد بنام های جهانگیر سهرابی، زبیر والی علی، ستار منصوری، پرویز فخری زاده و ساروان یوسفی به اتهام ارتباط با یک گروه مذهبی مجموعا به 21 سال حبس قطعی محکوم شدند.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: دادگاه انقلاب اسلامی تهران 5 جوان را به اتهام ارتباط یا عضویت در یک گروه مذهبی اسلامی مجموعا به 21 سال حبس محکوم کرد.


براساس ابلاغیه دادگاه جهانگیر سهرابی به 5 سال، زبیر والی علی 8 سال، ستار منصوری 4 سال و ساروان یوسفی 2 سال و پرویز فخری زاده به 2 سال حبس محکوم گردیده اند.


حکم محکومیت نامبردگان که گفته میشود بدون برگزاری دادگاه و بدون اجازه اختیار وکیل توسط شعبه دو ویزه امنیت صادر و ابلاغ شده است که به استثنای حکم پرویز فخری زاده که یکسال و نیم آن تعلیق میشود حکم سایر افراد مذکور قطعی و غیر قابل تجدید نظر خواهی اعلام گردیده است.


بر اساس خبرهای تکمیلی این خبرگزاری نامبردگان که اهل جوانرود میباشد در اوایل خردادماه سال جاری در سقز دستگیر و پس از انتقال به کرمانشاه به مدت 2 ماه در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر بسر برده وسپس در هفتم مردادماه به تهران اعزام و پس از یک هفته نگهداری در بازداشتگاه شماره 240 زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شده اند. 


شنبه 28 شهریور 88     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com