حکم اعدام برای شیرین علم هولی بدوی است میثاق دیده بانان
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
حکم اعدام برای شیرین علم هولی بدوی است

خبرگزاری دیده‌بان حقوق بشر کردستان: حکم اعدام برای شیرین علم هولی زندانی سیاسی کُرد از سوی دادگاه بدوی صادر شده و هنوز در دادگاه تجدیدنظر مورد تایید قرار نگرفته است.
به دنبال انتشار خبر صدور حکم اعدام برای شیرین علم هولی در دادگاه بدوی از سوی این خبرگزاری، خبر دیگری مبنی بر تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با حتی ارتقاء آن از حکم اولیه‌ی حبس ابد به حکم قطعی اعدام در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر انتشار یافت.
با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی خبرگزاری دیده‌بان حقوق بشر کردستان و تماس دوباره با وکیل این زندانی سیاسی صدور حکم اولیه اعدام در دادگاه بدوی مورد تایید دوباره قرار می‌گیرد. همچنین تأکید می‌گردد وکیل شیرین علم هولی که انتظار صدور چنین حکم سنگینی را برای موکل خود نداشته، در اعتراض به این حکم درخواست تجدیدنظر داده است.
اطلاعات تکمیلی از حکم صادره علیه این زندانی سیاسی زن بدین شرح است:
شعبه‌ی 15 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، شیرین علم هولی را به اتهام محاربه از طریق همکاری با «پژاک» با استناد به مواد 186، 187 و 190 (بند 2) قانون مجازات اسلامی به اعدام و در موردی دیگر به اتهام خروج غیرقانونی از مرز به استناد ماده 34 قانون گذرنامه به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است. این دادگاه در تاریخ 28 آذر ماه سال جاری برگزار و حکم صادره در 13 دی ماه به وکیل وی ابلاغ شده است.
شیرین علم هولی متولد 1360 و اهل روستای دیم قشلاق از توابع ماکو در استان آذربایجان غریی است. وی در تاریخ 6 خرداد 1387 توسط مأموران امنیتی وابسته به سپاه پاسداران در تهران بازداشت و مدت 21 روز را در بازداشتگاه سپاه گذراند. وی سپس به بند 209 زندان اوین و پس از تحمل 5 ماه، به بند عمومی نسوان منتقل شد و در حال حاضر در این بند نگهداری می‌شود.

یکشنبه 27 دی 1388

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com