چهار نفر دیگر از بازداشت شدگان سنندجی آزاد شدند میثاق دیده بانان
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
چهار نفر دیگر از بازداشت شدگان سنندجی آزاد شدند

صبح امروز 4 نفر دیگر از بازداشت شدگان مراسم سال‌گرد ابراهیم لطف الهی در سنندج آزاد شدند. آزاد لطفی پور، مهدی دعاگو، امید شیخی و لقمان احمدی از فعالان مدنی و اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجوبان کُرد، هر یک با قرار وثیقه‌ی 40 میلیون تومانی آزاد شدند.
پیش از این نیز 4 فعال دانشجویی دیگر به نام‌های خلیل شهبازی، دارا حسینی، سیوان آداک و هیوا کریمی با سپردن تعهد آزاد شده بودند. مختار زارعی، عضو شورای مرکزی جبهه متحد کُرد و مجید حمیدی، فعال کارگری از دیگر بازداشت شدگان این مراسم هستند که همچنان در بازداشت به سر می‌برند.
مراسم دومین سال‌گرد ابراهیم لطف‌الهی 24 دی ماه بر سر مزار این دانشجوی جان باخته در سنندج برگزار شد. نیروهای انتظامی مستقر در محل به شرکت کنندگان در این مراسم اجازه تجمع گسترده بر سر مزار را ندادند. مأموران لباس شخصی حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی نیز 10 نفر از شرکت کنندگان را بازداشت کردند. بازداشت شدگان پس از دو روز به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات سنندج منتقل و مورد بازجویی قرار گرفتند.
ابراهیم لطف الهی دانشجوی حقوق دانشگاه پیام نور سنندج بود كه 15 دی ماه 1386 توسط مأموران اداره اطلاعات اين شهر بازداشت و 10 روز بعد خبر مرگ وی به خانواده‌اش اعلام شد. هر چند اداره اطلاعات سنندج علت مرگ این دانشجوی کُرد را خودکشی عنوان کرد، اما از سوی ديگر گفته می‌‌شود و‌ی بر اثر شدت شكنجه جان خود را از دست داده است.

پنج‌شنبه 8 بهمن 1388

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com