ديدار كمپين حمايت از شنگال و كوباني با حاكم شرع مردمي كردستان میثاق دیده بانان
14/08/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
ديدار كمپين حمايت از شنگال و كوباني با حاكم شرع مردمي كردستان
خبرگزاري ديدبان سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان:
بانيان كمپين دفاع از شنگال و كوباني با كاك حسن اميني حاكم شرع مردمي كردستان ديدار كردند. در اين ديدار اين فعال ملي مذهبي گفت: اسلامي كه من ميشناسم با خشونت سازگار نيست، اسلام منطق صلح، عقلانيت و دوستي است و نشان دادن چهره ي خشونت آميز از اسلام جفا به آن است. حاكم شرع مردمي كردستان در ادامه با تاكيد بر اينكه همدل و همراه كمپين حمايت از شنگال و كوباني است، افزود: اين كمپين كه بر مبناي نفي خشونت، مدارا و ترويج صلح است، بايستي به يك جنبش فراگير اجتماعي – مدني نفي خشونت در كردستان تبديل شود. كاك حسن اميني با بيان اينكه تمامي سلايق و افكار مختلف بايد اين درد مشترك يعني مساله شنگال را فرياد زنند گفت: تمامي افراد و جريان هاي كردستاني فارغ از ايدئولوژي و اختلاف نگاه در مسائل انساني بايد در هم جمع شوند واين يك مشق است.
وي در پايان اظهار اميد واري كرد كه آزادي خواهان و صلح طلبان براي بسط ارزش هاي انساني متحد و همگام شوند. در ادامه سهراب جلالي، محمود محمودي، اجلال قوامي، صباح حسني، فردين كمانگر و جهانبخش وكيلي به تبيين اهداف و فعاليت هاي كمپين حمايت از شنگال و كوباني پرداختند.

پنجشنبه ٢٣مرداد ماه ١٣٩٣

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com