در دیدار جریانهای حقوق بشری و سیاسی کرد با کروبی عنوان شد: خبر
04/05/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
تاکید بر حقوق اقلیتها

در دیدار سازمان حقوق بشر کردستان ،جبهه متحد کرد و اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کرد با مهدی کروبی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر حقوق اقلیتها به ویژه کردها تاکید شد.


در ابتدای این دیدار رئوف کریمی عضو شورای مرکزی جبهه متحد کرد با اشاره به جسارت و شجاعت مهدی کروبی گفت :عملکرد کروبی در سالیان اخیر از وی چهره ای مدافع حقوق مردم ساخته است وی افزود جای تاسف است که با گذشت سه دهه از انقلاب باید از کاندیدا ها بخواهیم که اصول معتل مانده قانون اساسی را اجرا نمایند.


در ادامه رحیم فرهمند سخنگوی جبهه متحد کرد با اشاره به محرومیت و توسعه نیافتگی مناطق کرد نشین کشور گفت:این مسئله حس غریب وبیگانه با سایر مناطق کشور را در میان کردها بوجود آورده است.


وی افزود خواست ما کردها یک خواست متوازن است و از ریس دولت آینده می خواهیم که با دید دوستانه به ما بنگرد.


در ادامه اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با یاد زندانیان سیاسی و عقیدتی چون محمد صدیق کبودوند،فرزاد کمانگر،سخنان خود را آغاز نمود.


وی کروبی را شخصی خواند که در سالیان اخیر پناهگاه خانواده زندانیان سیاسی بوده است.


قوامی مطالبات حقوق بشری سازمان حقوق بشر کردستان از نامزدهای ریاست جمهوری را قرائت نمود.


در این بیانیه که به تفصیل مطالبات حقوق بشری از جمله رفع تبعیض،مشارکت اقلیتها در مدیریت کشور ،لغو اعدام و ... پرداخته شده است به طور کامل در اختیار این نامزد ریاست جموری قرار گرفت.


اسعد باقری دبیر اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کرد نیز به بیان مطالبات صنفی و دانشجوی پرداخت.


سیاوش حیاتی به نمایندگی از کردهای اهل حق با انتقاد از فضای حاکم برکشور گفت: هیچگونه فضایی برای توسعه و پیشرفت جامعه اهل حق وجود ندارد.


مهدی کروبی نامزد ریاست جمهوری با تاکید برا اینکه محرومیت با قهر و کناره گیری حل نمیشود گفت:باید راهی پیدا کرد تا بخشی از حقوق گرفته شودو این منطقی ترین کاری است که باید انجام داد.


دبیر کل حزب اعتماد ملی افزود: آنچه که در توان دارم برای تحقق خواست ها و مطالبات اقلیتها انجام میدهم و از تمامی ظرفیتها استفاده می نمایم.


در پایان پریناز حسنی همسر محمد صدیق کبودوند با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت همسرش خواهان پیگیری پرونده این فعال حقوق بشری از سوی کروبی شد.


 


14/2/1388


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com