آسیب دیدگی جسمانی و شنوایی 2 زندانی کرد خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان


تهران: 2 زندانی کرد به نام های «جمهور اورگویچ» و «علی احمد سلیمان» (از کردهای ترکیه و عراق) که به اتهام ارتباط با گروه های مخالف به ترتیب 13 سال و 5 سال محکوم شده اند در زندان دچار آسیب دیدگی جسمانی و شنوایی و کلیوی شده اند.


خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان: 2 زندانی کرد در زندان دچار ضایعه کلیوی و پارگی پرده گوش شده اند. جمهور اورگویچ اهل کردستان ترکیه از 3 سال پیش دستگیر و به اتهام ارتباط با گروه های مخالف کرد توسط دادگاه انقلاب ارومیه به 13 سال حبس محکوم شده است. نامبرده در زندان دچار بیماری و ضایعه کلیوی شده و در اثر عدم رسیدگی پزشکی و درمانی کلیه خود را از دست داده است. همچنین علی احمد سلیمان که در 3 سال پیش به اتهامی مشابه به حبس 5 ساله محکوم شده گفته می شود در اثر ضرب و شتم در زندان دچار پارگی گوش شده و ناشنوا گردیده است. نامبردگان که هم اکنون در زندان ارومیه تحمل حبس می نمایند از بی توجهی و عدم درمان و رسیدگی پزشکی شکایت دارند.


سه شنبه: 29 اردیبهشت 1388


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com