آزادی تعدادی از بازداشت‌شدگان در مراسم چهلم كيانوش آسا و تداوم بازداشت تعدادی ديگر خبر
10/08/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان:

خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان: سيزده نفر از بازداشت شدگان در مراسم چهلم كيانوش آسا آزاد شدند.


اين تعداد از افراد بازداشت شده كه چند تن از بستگان و دوستان كيانوش در بين آن‌ها بودند ظهر ديروز 17 مرداد ماه با قرار كفالت آزاد شدند. اما تعداد ديگری از افراد دستگير شده طی مراسم چهلم كيانوش آسا در كرمانشاه همچنان در بازداشت به سر می‌برند. گفته می‌شود بيش‌تر اين افراد از دانشجويانی هستند كه از شهرهای تهران و سنندج در اين مراسم حضور يافته بودند.


گفتنی‌ست مراسم چهلم كيانوش آسا دانشجوی كُرد كه طی وقايع اخير در تهران به شهادت رسيد عصر پنج‌شنبه با حضور گسترده مردم و دانشجويان در كرمانشاه برگزار شد. در پايان اين مراسم وقتی كه شركت كنندگان بر سر مزار كيانوش حاضر شدند نيروی انتظامی با حمله به جمعيت اقدام به بازداشت تعدادی از جوانان نمود.


خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان پيش از اين تعداد بازداشتی‌ها در مراسم چهلم كيانوش آسا را دست كم 10 نفر اعلام كرده بود اما با توجه به آزادی اين تعداد از افراد و تداوم بازداشت تعدادی ديگر احتمال می‌رود شمار بازداشتی‌ها حدوداً 20 نفر بوده باشد.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com