تایید قرار بازداشت موقت کامران آسا برادر شهید کیانوش آسا خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
خبرگزاری دیده‌بان حقوق بشر کردستان: قرار بازداشت موقت کامران آسا روز گذشته با انتقال وی به شعبه‌ی 28 دادگاه انقلاب از سوی قاضی مقیسه تایید شد.
کامران آسا برادر کیانوش آسا دانشجوی جان باخته طی وقایع اخیر پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز 16 آذر هنگامی که قصد ورود به دانشگاه علم و صنعت برای شرکت در مراسم بزرگداشت برادرش را داشت توسط نیروهای انتظامی بازداشت شد.
وی هم اکنون در بند عمومی زندان اوین نگهداری می‌شود و با توجه به داشتن عارضه‌ی قلبی در شرایط بدی به لحاظ وضعیت جسمانی قرار دارد. تلاش‌ها و پیگیری‌‌های مادر و خواهر کامران برای تبدیل قرار بازداشت وی تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.
از سوی دیگر شرایط نامناسب روحی و جسمی مادر و خواهران کیانوش و کامران آسا به دنبال مرگ کیانوش با بازداشت کامران تشدید شده است.
دانشجوبان دانشگاه علم و صنعت در تهران که کیانوش آسا از دانشجویان نخبه‌ی این دانشگاه بوده است طی روزهای اخیر در مراسمات و تجمعات خود ضمن گرامی داشت یاد کیانوش خواستار آزادی برادر این دانشجوی شهید شده‌اند. دانشجوبان همچنین اعلام کرده‌اند در صورت تداوم بازداشت کامران آسا طی هفته‌ی آینده دست به تحصن خواهند زد.
چهارشنبه 2 دی 1388

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com