بازداشت بهمن توتونچی، روزنامه‌نگار سنندجی خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
صبح امروز مأموران امنيتی‌ با مراجعه به منزل بهمن توتونچی در سنندج اقدام به بازداشت وی نمودند.

صبح امروز مأموران امنيتی‌ با مراجعه به منزل بهمن توتونچی در سنندج اقدام به بازداشت وی نمودند.


يكی از اعضای خانواده اين روزنامه‌نگار كُرد با اعلام اين خبر به خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان گفت: ساعت هفت صبح امروز هشت مأمور با مراجعه به منزل ما ضمن بازرسی و تفتيش منزل بهمن را دستگير كرده و با خود بردند. وی در مورد اين‌كه آيا مأموران حكم جلب آقای توتونچی را داشتند می‌گويد: يكی از مأموران برگه‌ای را كه فكر می‌كنم حكم جلب وی و بازرسی منزل بود به بهمن نشان داد و پس از آن‌كه در تفتيش منزل هيچ چيزی نيافتند دستگاه رسيور ماهواره و چند برگ از مقالات بهمن را همراه خود بردند.


عضو خانواده توتونچی با اظهار بی‌اطلاعی از محل انتقال اين روزنامه‌‌نگار كُرد می‌افزايد: مأموران در مقابل پرسش‌های ما مبنی بر علت بازداشت و محل انتقال بهمن سكوت كردند و با عجله اقدام بازرسی منزل و بازداشت وی نمودند به گونه‌ای كه حتی اجازه داده نشد تا ايشان لباس خوابش را عوض كند و عينكش را همراه خود ببرد.


 گفتنی‌ست بهمن توتونچی روزنامه‌نگار مستقل و عضو شورای سردبيری هفته‌نامه كرفتو بود كه سال گذشته و پيش از توقيف اين نشريه با فشار دستگاه امنيتی و اداره ارشاد سنندج مجبور به استعفا از سمت خود شد.


 سه‌شنبه 28 آبان 1387


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com