سعید ملک‌پور به اعدام محکوم شد خبر
07/12/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

سعید ملک پور از متهمان پروند موسوم به شبکه «مضلین ۲» به اتهام فساد فی الارض و محاربه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده است.


فاطمه افتخاری همسر سعید ملک‌پور گفته است که حکم اعدام همسرش روز شنبه  در زندان اوین به خودش ، جایی‌که  بلافاصله پس از سفر خود به ایران در ماه اکتبر ۲۰۰۸ به آن‌جا منتقل شده، ابلاغ شده است. این حکم از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مفیسه صادر شده است.


به گزارش رهانا، افتخاری که از این حکم «شوکه» بوده در مصاحبه با  سایت‌های خبری گفته است که وی روز گذشته (یک‌شنبه) خبر صدور و ابلاغ این حکم را از خانواده‌اش در تهران شینده است.


سعید ملک پور متهم معرفی شده در پرونده موسوم به «مضلین ۲» مربوط به جرائم رایانه‌ای است که بیش از دو سال بود در بازداشت موقت و بلاتکلیفی به سر می‌برد.


فاطمه افتخاری، پیش‌تر در نامه‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضاییه، صادق لاریجانی نوشته بود که بر اساس گفت‌وگوی  وکیل پرونده با قاضی مقیسه، خبردار شده‌ است که حکم مد نظر قاضی برای سعید ملک‌پور اعدام است.


او در این نامه با اشاره به این‌که آقای ملک‌پور زیر«شکنجه و فشار روانی»، وادار به اعتراف علیه خود شده، نوشته است که او ۱۲ ماه از حبس خود را در سلول انفرادی گذرانده است.


فاطمه افتخاری در این نامه سرگشاده با تاکید بر این‌که دادگاه سعید ملک‌پور، در مجموع به مدت ۱۵ دقیقه بوده، نوشته بود که «همین امر نشان می‌دهد که حکم از قبل صادر شده است بدون اینکه همسرم امکان دفاع از خود را بیابد


وحید اصغری دیگر متهم این پرونده نیز از جمله کسانی که در خطر صدور حکم اعدام به سر می‌برد، وی نیز چون سعید ملک‌پور ماه‌ها در زندان در بازداشت موقف به سر می‌برد.


لازم به یادآوری است که قبل از برگزاری هر دادگاهی صدا و سیمای جمهوری اسلامی در برنامه‌ای به نام «شوک» که در حدود دو سال قبل منتشر شده بود، از زبان قاضی به نام «جعفری» حکم این افراد را اعدام عنوان کرده بود.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com