احتمال آزادی نگين شيخ الاسلامی با وثيقه خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

نگین شیخ الاسلامی

نگین شیخ الاسلامی،مسئول انجمن زنان آذر مهر کردستان که از 14 مهر ماه امسال در بازداشت بسر می برد "احتمالا" طی روزهای آینده با وثیقه از زندان آزاد خواهد شد.

يكی از اعضای خانواده "نگين شيخ الاسلامی" با اعلام اين خبر به خبرگزاری ديده بان حقوق بشر كردستان گفت: شعبه 1 دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضی راسخ مسئول رسيدگی به پرونده خانم شيخ الاسلامی است و با در نظر گرفتن شرايط جسمی نگين و لزوم پيگيری معالجات در خارج از زندان پذيرفته‌اند تا زمان تشكيل دادگاه خانم شيخ الاسلامی بتواند با قرار وثيقه آزاد گردد. وی ميزان وثيقه را 50 ميليون تومان عنوان نمود و گفت: اميدواريم هر چه زودتر با تأمين وثيقه امكان آزادی نگين شيخ الاسلامی فراهم گردد. 

هنوز اتهام این فعال دربند مشخص نشده است. وی هم اکنون در بند 209 زندان اوین زندانی است و در طی مدت بازداشت، دو با با خانواده اش ملاقات داشته است.خانواده وی گفته اند "نگین در حالی بازداشت شد که دوران نقاهت خود را پس از انجام عمل جراحی سختی در ناحيه سينه طی می‌كرد".

خانم شیخ الاسلامی با برخی از نهادهای مدنی در کردستان و از جمله با "سازمان حقوق بشر کردستان" همکاریهایی داشته است.

 خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com