استمداد يك فعال مدني از نهادهاي حقوق بشري خبر
23/01/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبرخبركزاري ديده بان حقوق بشر كردستان-احمد لاجورد فعال مدني در نامه اي به سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان از نهادهاي حقوق بشري خواهان توجه به وضعيت خود شد.متن كامل نامه وي در پي مي آيد:

       مورخ26/10/1389 ساعت 8:00 شب منزل شخصي اينجانب احمد لاجورد فرزند تيمور متولد 1358 ساكن شهرستان سلماس فعال مدني توسط عوامل وزارت اطلاعات اين شهرستان مورد تفتيش و بازرسي قرار گرفت .

لازم به گفتن است كه عوامل اطلاعات با لباس شخصي و به تعداد 7 نفر و 2 ماشين سواري پلاك شخصي (پژو وسمند)هر دو مشكي رنگ بودند. بنده كه مهمان داشتم بعد از اينكه فهميدم مامورين جلوي درب منزل هستند سريع از روشنايي منزل زدم بيرون و از پشت بام همسايه ها سريع به چند كوچه بالاتر فرار كردم . عوامل اطلاعات پس از شكستن و باز كردن درب و بازرسي منزل با واكنش خانمم (مهري قايمي) كه شما چرا با كفش وارد منزل ما شده ايد ما اينجا نماز مي خوانيم مگه شما مسلمان نيستين با اين حرفها ايشان را مورد ضرب و شتم قرار داده همچنين اسلحه رويه خانمم كشيده و او را تهديد كردن كه بايد بگه احمد كجاست بعد از بازرسي كامل اقاي مجيد مكنتي شوهر خواهر زنم كه همراه خانم و پسرش مهمان ما بودند با دستبند همراه خودشان مي برندهمچنين مادر دوستم به همراه پسر و دختر كوچكش كه براي صحبت با پسرش در تركيه از طريق اينترنت به منزل ما امده بود انها را هم مورد تعرض و بازرسي قرار داده و كامپيوتر(لب تاب) و كتاب و لوازم شخصي ما را با خود بردن . ساعت 12:00 شب اقاي مجيد مكنتي را بعد از بازجويي هاي متعدد در مورد من ازاد كردند همچنين در موقع بازداشت اقاي مكنتي با تماسي تلفني به منزل خانمم را همان شب احزار كرده بودن ولي بعلت اينكه خانم بنده گفته بود بچه كوچك 4ماهه در منزل دارم ابلاغ كرده بودن فردا ساعت 9:00 صبح حتما بايد بياييد اداره اطلاعات واقع در فلكه سرباز.

فرداي همان روزمورخ 27/10/1389 با مراجعه به اداره اطلاعات بعد از بازجويي از خانمم در مورد من كه چرا فرار مي كند اگر قانون ما را قبول ندارد يا بيايد خودش را معرفي كند يا از كشور ما بيرون برود .

همچنين از دادن كامپيوتر و وسايل شخصي امتناع كرده و گفته بودن كه احمد بياد همه وسايل هايي كه اورديم بهش مي ديم كامپيوتر شما هم از دست ما افتاده و شكسته پولش هم به احمد مي ديم.


من الان فراري شدم ودر مكاني نامعلوم بسر مي برم از تمامي مجامع و سازمان ها و نهادهاي  حقوق بشر استدعا و تمنا دارم اين مورد را اطلاع رساني كنند.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com