پشتیبانی از نامزدی جایزه نوبل برای کبودوند خبر
31/03/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
انجمن وابسته به سازمان ملل متحد- ایالات متحده آمریکا، که بسیاری از سیاستمداران آمریکایی عضو آن هستند و نقش قابل توجهی درپیشبرد سیاستهای جهانی سازمان ملل متحد در ایالت متحده امریکا دارد از نامزدی محمدصدیق کبودوند برای جایزه صلح نوبل پشتیبانی کرد.انجمن وابسته به سازمان ملل متحد- ایالات متحده آمریکا یکی از بزرکترین سازمانهای وابسته به سازمان ملل متحد در امریکا می باشد و دارای ۲۰،۰۰۰ نفرعضو فعال است، از پیشنهاد نامزدی محمد صدیق کبودوند برای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۱، حمایت کرد.

پیشنهاد مذکور از طرف اعضای کرد و ایرانی تبارهای این انجمن مطرح گردید و سپس با اکثریت آرا در جلسه رسمی ماه مارس این دفتر به تصویب رسید.در بیانیه مطبوعاتی این انجمن که در اختیار کردیش‌پرسپکتیو قرار گرفته آمده است : انجمن وابسته به سازمان ملل متحد- ایالات متحده آمریکا در منطقه ولی لوس آنجلس ، صدای خود را در کنار صدای همه سازمانهای مدافع حقوق بشر ، آزادیخواهان ، فعالان مدنی و اجتماعی قرار میدهد و از کاندیداتوری آقای کبودوند برای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۱ حمایت می کند.

بیانیه که به زبان انگلیسی نوشته‌شده است همچنین ادامه میدهد:

این انجمن قوياً معتقد است كه کبودوند مستحق دريافت اين جايزه براي فعاليتها و گزارشهايش در زمينه دفاع از حقوق بشر كردستان و ديگر اقليتها در ايران ميباشد. او براي دفاع از حقوق ديگران جانش را به خطر انداخت و همچنان در زندان بسر ميبرد. ما معتقديم كه ايشان به عنوان يك مدافع برجسته حقوق بشر و همچنين به عنوان موسس سازمان حقوق بشر كردستان، روزنامه‌نگار و نويسنده، عامل مؤثر ايجاد شبكه اجتماعي جوانان و فعالان كرد ميباشد. وي حتي در هنگام تحديد و فشار هم به تهيه گزارش در مورد وضعيت زندانيان ادامه داد.

يو ان اي - اس اف وي ، از نامزدي ايشان براي دريافت جايزه صلح نوبل 2011 حمايت ميكند. ما معتقديم كه جداي از اداي احترام به فعالتهاي حقوق بشري، اين كار خدمتيست به آشكار شدن شرايط زندانيان و خشونت عليه اقليتها در ايران.

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com