نگین شیخ الاسلامی با وثیقه از زندان آزاد شد خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

نگین شیخ الاسلامی فعال حقوق زنان و مسئول انجمن زنان آذر مهر کردستان پس از تحمل 50 روز حبس با وثیقه 50 میلیونی از زندان آزاد شد.


یکی از اعضای خانواده نگین شیخ الاسلامی با اعلام این خبر به خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان گفت " خوشبختانه امروز نگین با وثیقه آزاد شد و به خانه بازگشت.وضعیت جسمی اش نسبتا خوب است.او در مجموع 50 روز در  بند 209 زندان اوین بازداشت بود و ما توانستیم دو بار ملاقاتش کنیم. و در نهایت شعبه یک دادگاه انقلاب تهران و قاضی پرونده آقای راسخ پذیرفتند نگین تا زمان تشکیل دادگاه آزاد گردد".


این عضو خانواده نگین شیخ الاسلامی از زمان تشکیل دادگاه و اتهامات خانم شیخ الاسلامی اظهار بی اطلاعی کرد اما افزود " به هر حال نگین در این مدت باید تحت مراقبتهای پزشکی باشد و به ادامه درمان بیماریش بپردازد".


خانم شیخ الاسلامی  در حالی بازداشت شده بود که دوران نقاهت خود را پس از انجام عمل جراحی سختی در ناحيه سينه طی می‌كرد.


با آزادی نگین شیخ الاسلامی در حال حاضر سه فعال کرد حقوق زنان زندانی هستند.زینب بایزیدی،روناک صفازاده و هانا عبدی.در این میان خانم صفازاده کماکان در بلاتکلیفی بسر می برد و دو فعال دیگر هم در حال سپری کردن محکومیت خود هستند.


 خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com