اگر جانیان کهریزک به سزای اعمالشان می رسیدند کسی جرات رفتارغیرقانونی و غیرانسانی با زندانی را نداشت خبر
15/05/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
گروهی از زنان اصلاح طلب در بیانیه ای با انتقاد شدید از وضعیت زندان رجایی شهر و قرچک ورامین خواستار نظارت سریع برآنان شده و آورده اند: اگر جنایت کاران زندان غیرقانونی کهریزک محاکمه ای متناسب با جنایات بزرگشان داشتند، دیگر کسی جرأت انجام رفتاری غیرقانونی و غیر انسانی با هیچ زندانی اعم از متهم یا محکوم، عادی یا سیاسی را نداشت.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:  بی شک استفاده از ظرفیت های درون نظام اگر به موقع و به طریق صحیح انجام شود، می تواند ما را از نظارت های بین المللی بی نیاز سازد و نگرانی از گزارش های بین المللی مبنی بر نقض حقوق بشر را در کشور اسلامی ما برطرف سازد.

متن کامل این بیانیه که در اختیار جرس قرار گرفت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


     در ایام عزای بانوی دو عالم ام ابیها فاطمه الزهرا (س) نامه هایی متضمن گزارش های دردناک از درون زندان های رجایی شهر و قرچک ورامین منتشر شد که با خواندن آن آه از نهاد هر مسلمان بلکه هر انسان آزاده ای برآمد و دلها به درد آمد و اشک بر چشم ها از سر سوز و گدازی عمیق جاری شد.


     نامه زنان زندانی سیاسی که علاوه بر بزرگان و مسئولین و مراجع بزرگوار ، صاحبان وجدان های بیدار را مخاطب قرار داده بود ، مارا چنان برآشفته ساخته است که روضۀ زهرای مرضیه (س) را با روضۀ مصایب خواهران و دخترانمان پیوند زده ایم و هرآن از خود پرسش می کنیم که به راستی چه بر سر نظام اسلامی ما آمده است که با فرزندان این ملک و سرزمین این سان نامهربانی روا می دارند و چشم بر همه این رفتارهای غیر انسانی بسته ، فراسوی مرزها را می نگرند و بر شیوه های نادرست همسایگان مسلمان و یا زمامداران غیرمسلمان خرده می گیرند! و ما را چه شده است که این سان در رخوت و سستی غوطه ور شده ایم و رسالت اجتماعی خویش فراموش کرده ایم و چرا فریاد مظلومانه فرزندان ایران  را نمی شنویم که ما را به وظایف انسانی و تکالیف شرعی مان باز می خوانند.


     ما جمعی از زنان اصلاح طلب شرمگین از آنچه به نام اسلام توسط مدعیان مسلمانی بر فرزندان ایران می گذرد، امیدواریم اینک که قوه قضائیه طریق بی اعتنایی نسبت به حقوق ابتدایی مردم را پیشه کرده است ، نمایندگان واقعی مردم به میدان آیند و با تشکیل کمیته ای به بازدید از زندان های قانونی و غیر قانونی و بررسی وضعیت عموم زندانیان و زندانیان سیاسی به طور خاص بپردازند و گزارش آن را به اطلاع عموم ملت برسانند.


   بی شک استفاده از ظرفیت های درون نظام اگر به موقع و به طریق صحیح انجام شود، می تواند ما را از نظارت های بین المللی بی نیاز سازد و نگرانی از گزارش های بین المللی مبنی بر نقض حقوق بشر را در کشور اسلامی ما برطرف سازد.


     در پایان متذکر می شویم اگر جنایت کاران زندان غیرقانونی کهریزک محاکمه ای متناسب با جنایات بزرگشان داشتند، دیگر کسی جرأت انجام رفتاری غیرقانونی و غیر انسانی با هیچ زندانی اعم از متهم یا محکوم، عادی یا سیاسی را نداشت.


     به امید جلوگیری هر چه سریع تر از هدر رفتن فرصت ها

       گروهی از زنان اصلاح طلب     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com