نگرانی عفو بین الملل نسبت به وضع جسمانی محمد صدیق کبودوند خبر
12/11/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

سازمان عفو بین الملل، با انتشار اطلاعیه ای، از مردم کشورهای مختلف خواسته است با ارسال نامه و پیام برای رئیس قوه قضاییه ایران، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر کرد ایرانی شوند.


عفو بین الملل نوشته است که کبودوند تا سال ۲۰۰۴ نشریه پیام مردم کردستان را با هدف پیشبرد هدف های فرهنگی و ترویج مبانی حقوق بشر منتشر می کرد اما این نشریه در آن سال توقیف شد و آقای کبودوند در سال ۲۰۰۷، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.


براساس این اطلاعیه، محمد صدیق کبودوند در ماه مه سال ۲۰۰۸ در یک جلسه محاکمه غیرعلنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به یازده سال حبس محکوم شد که بعدا به ده سال تخفیف یافت اما در حال حاضر، اتهامات دیگری هم به او وارد شده است.


عفو بین الملل نسبت به وضع جسمانی این روزنامه نگار ایرانی ابراز نگرانی عمیق کرده و گفته است که وی چند بار بیهوش شده، دچار عارضه کاهش بینایی و فلج موقت است و به جراحی فوری نیاز دارد اما تنها درمانی که تا کنون دریافت کرده، تجویز قرص ضد درد بوده است.

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com