حسن اميني حاکم شرع کردستان : تخريب شخصيت هاي كرد یک پروژه است خبر
27/06/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
حسن اميني فعال سياسي، مذهبي : تخريب شخصيت هاي كرد یک پروژه است
ندای گروس- اجلال قوامی: به دنبال انتشار کتاب «تندباد حوادث» که در آن نسبت به زنده یاد «ملا مصطفی بارزانی» مسائلی مطرح شده بود ، جمعی از کنشگران مدنی ، سیاسی و مطبوعاتی با انتشار بیانیه‌ای هتک حرمت و تخریب شخصیتهای تاریخی کردستان را عملی غیر اخلاقی و بدور از چارچوب‌های علمی ،پژوهشی و تاریخی دانستند. بیانیه‌ی این فعالان که در ندای گروس انتشار یافت ، انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌ها و سایت‌های خبری داشت. در این میان سایت موسوم به «دیارو نا دیار» با تاسی از نگارنده کتاب تند باد حوادث موجی از فحاشی، تهمت و توهین را نثار امضا کنندگان این بیانیه نمود . نادیاریان بسی کمان ملامت کشیدند و خرد را تعطیل کردند و همه را با تازیانه‌ی بی‌ادبی نواختند و دامن بزرگان را به اهانت زینت دادند. هیچ چیز مهیب‌تر از زخمی کردن هویت و غرور یک ملت نیست، سرمایه‌ی اعتمادشان را ستاندن و آب دهان به رویشان افکندن! پلیدی و بی‌شرمی از این بیشتر نمی‌شود که بر جنایات و ظلم‌های بازجوهای ساواک پرده کشید و برایشان مشروعیت ساخت . اهانت مکرر به تاریخ و عزت یک ملت از سوی روان‌پریشان که به حیا و ادب پشت کرده‌اند و صدا درشت کرده و با سخافت سخن می‌رانند و دروغ در دغل کرده و متکبرانه با حق جدل می‌کنند و این همه عقده‌گشایی و ناخجستگی کردند. آزادی بیان محترم است چون آزادی آدمی محترم است و آزادی آدمی محترم است چون آدمی خود محترم است و اگر هذیان گویان جامه‌ی حرمت آدمی را چاک می‌کنند چه جای تیز کردن آن تیغ برهنه است . گوشمان بر این مذمت‌فروشی‌ها باز است و می‌گوییم : خفته‌ی پریشان گو که جز هذیان بر زبان و قلمش جاری نمی‌شود در پی پوشیدن قبای چیست .
گفتند آن یهودیان چندان دروغ و بهتان بر عیسی بن مریم بر مریم وحواری
من کیستم که بر من نتوان دروغ بستن نه قرص آفتابم نه ماه ده چهاری
آنچه که حیلت کردند موثر نیفتاد پس گفتند : جعل امضاء کرده‌اند و از قول شخصیت فرهیخته‌ای «حسن امینی»داستان سرایی‌ها کردند اما این حیلت نو نیز ابتر ماند چرا که امینی با انتشار بیانیه‌ی دغل سرایی‌های آنان را نقش برآب کرد. بارزانی خود آموزگار آزادی و غیرت بود اینک آزادی درآیان و غیرت فروشان خاک در دیده می‌کنند و چاک در دامن دیانت.
سعدیا بسیار گفتن عمر ضایع کردن است وقت عذرآوردن است .برای تنویر افکار عمومی متن کامل بیانیه‌ی حسن امینی فعال ملی مذهبی در پی می‌آید:
بسم الله الرحمن الرحیم
چندی پیش اطلاع یافتم که جمعی از فعالان فرهنگی،مطبوعاتی و مدنی کردستان ایران بیانیه‌ای در خصوص انتشار کتابی بانام« تند باد حوادث» منتشر کرده‌اند که اسم اینجانب را هم در جمع خودشان جای داده‌اند، در حالیکه متاسفانه من را در جریان نگذاشته بودند ، لذا طبیعی بود که اظهار بی‌اطلاعی کنم. در این زمینه بتاریخ 24/3/91 نیز خانمی بشماره تلفن .... از تهران تماس گرفت و گفت: از ایسنا زنگ می‌زنم ، ودر مورد امضای آن بیانیه سوال کرد، گفتم من نه بیانیه‌ای را نه دیده و نه آن کتاب را خوانده‌ام، شاید شخص دیگری باشد، آن خانم اظهار داشت آن کتاب مجوز رسمی از وزارت ارشاد هم دارد، گفتم : من به بسیاری از کتاب‌هایی که مجوز رسمی وزارت ارشاد دارند ایراد دارم زیرا در آنها به مذهب و مقدسات مذهبی اهل سنت توهین شده است، پس این که می‌گویم ان بیانیه را امضا نکرده‌ام نه بخاطر اینست که ان مجاز است یا غیرمجاز، بلکه می‌خواهم واقعیت را بگویم.
اما چند روز بعد هم بیانیه را مطالعه کردم و هم کتاب را، کتاب«فحش نامه» و «حقدنامه» یا به قول آقای رضا سهرابی «تند باد فحاشی».
اکنون که کتاب را مشاهده نموده‌ا‌‌م و از محتوای بیانیه هم مطلع شده‌ام اعلام می‌دارم: کاملا راضی هستم که یکی از امضاء کنندگان این بیانیه باشم ، زیرا به باور بنده شخصیت‌هایی همچون مرحوم قاضی محمد،مرحوم ملا مصطفی بارزانی، مرحوم کاک احمد مفتی‌زاده و امثالهم رموز و افتخار ملت کرد تلقی خواهد کرد، آنچه اکنون این ملت دارد نتیجه‌ی فداکاری‌ها و مجاهدات آن بزرگواران است که اگر بی‌انصافی و حس انتقام جویی و کینه‌توزی را کنار بزنیم می‌بینیم که سهم مرحوم بارزانی از بقیه بیشتر خواهد بود، با ارج نهادن برای زحمات دیگر مبارزان، اما اینان سرسفره‌ی آنان نشسته‌اند، و شایسته و بایسته است که مهمانی شاکر و قدردان باشند.
البته مخاطب کسانی نیستند که تنها نام کرد را یدک می‌کشند و هیچ خدمتی به زبان و فرهنگ کردی جز تخریب شخصیت‌ها و رهبران و رموز ملت کرد در کارنامه‌ی خود ندارند و شاید!هم نتوانند داشته باشند.
مردم فهیم و دلسوز و آزاده کرد باید بدانند : این آغاز پروژه‌‌ی تخریب رموز و شخصیت‌های ملت کرد می‌باشد که از مرحوم بارزانی شروع و در آینده‌ ی نه چندان دور نوبت به شخصیت‌های دیگر گذشته و حال هم خواهد رسید.
زیرا اربابان این طرح گسترده از امکانات فراوان مادی و سیاسی برخوردارند که بیداری و هوشیاری شما می‌تواند همچو همیشه آن را با شکست مواجه کرده و سهامدارانش را ورشکسته و نومید سازد.
در اینجا این پرسش نیز مطرح است: وزارت ارشاد ما چرا به کتاب‌های عقیدتی اسلامی و مذهبی اهل سنت و نیز روشنفکران داخل کشور که غالبا سهم بالا را در انقلاب ملت ایران داشته‌اند مجوز اعطا نمی‌فرماید! مگر با طی هفت خوان رستم، آن هم با حذف واژه‌های دینی و مودبانه مانند: حضرت، رضی‌الله عنه، سلام الله علیه و رحمه‌الله و... اما به کتاب‌های پر از فحش و توهین عوامل رژیم سابق و... به این سادگی اجازه چاپ و انتشار داده می‌شود، با کیفیت عالی و در سطح گسترده که بنا به آیات متعدد قرآن : هرکس راضی به مطلبی باشد در آن شریک خواهد بود.
حسن امینی
4/4/91

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com