جبهه متحد کرد خبر
15/07/2012 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
زندگی کبودوند نماد اهمیت جان انسانها در این سرزمین است
                                       بنام خداوند توانا

 ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران !


انتشار اخبار نگران کننده در مورد سلامت آقای محمد صدیق کبودوند ، رئیس سازمان حقوق بشر کردستان که بیش از 52روز است در اعتصاب غذا به سر می برد  ما را برآن داشت که به عنوان شهروندان این کشور از شما به عنوان ریاست قوه قضائیه درخواست نمائیم به وضعیت بحرانی که جان این هموطن کرد را تهدید می کند ، توجه ویژه نموده و شرایط معالجه و زمینه های شکستن اعتصاب غذای مهلک  ایشان را فراهم نمائید .


همچنانکه مستحضر هستید  آقای کبودوند که  پنجمین سال از محکومیت 11ساله خویش را در زندان طی می کند ، به ناراحتی حاد ریوی مبتلا است و ازعفونت کلیه ها رنج می برد . علاوه براین تا کنون دوبار به سکته دچار شده  و مطابق اخبار منتشره پزشکان اعلام نموده اند که معالجه ایشان در شرایط زندان مقدور نیست . از طرف دیگر فرزند ایشان متاسفانه به بیماری صعب العلاجی مبتلا شده است .


از قرار معلوم اعتصاب غذای ایشان به دلیل شرایط نامناسب زندان ، عدم موافقت  با معالجه ایشان در بیمارستان و نیز جلوگیری از دیدار با خانواده و فرزند بیمارشان است .


درخواست ما از حضرتعالی  تامین برخورداری از حقوق مجرمین عادی و از جمله حق استفاده از مرخصی ،  معالجه و دیدار با خانواده برای آقای محمد صدیق کبودوند است .


همچنین از حاکمیت و دستگاه قضایی کشور مصرانه خواستار آنیم که با برآورده کردن خواسته ی این روزنامه نگار و رهانیدن وی از خطری که جان وی را تهدید می کند ، در این روزهای منتهی به ماه مبارک رمضان ، جامعه ی کردستان را از نگرانی و تشویش به درآورند .


 از آنجا که کبودوند از چهره های شناخته شده جامعه کردستان بوده و از اعتباری فراسیاسی برخوردار است، مطمئناً برآورده کردن تقاضای این روزنامه نگار کرد، نگاه و اعتماد جامعه را به عقلانیت مقامات قضایی و نیز باور آنها به حرمت و اهمیت جان انسانها از نگاه این دستگاه را تقویت خواهد کرد . 


زندگی کبودوند نماد اهمیت جان انسانها در این سرزمین است .


از این روی ما ،  ضمن آرزوی سلامت برای فرزند دلبند  آقای محمد صدیق کبودوند ، از این فعال مدنی کرد درخواست می کنیم  با شکستن اعتصاب غذای خود هدیه ای از نوع داشتن کبودوند را به جامعه ی حقوق بشری، دوستداران خود، مردم کردستان  و همه مردم انسان دوست ایران ، ارزانی بخشد.


                                                                                     25 تیر ماه 1391


                                                                              جبهه متحد کرد


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com