قدردانی چهار فعال حقوق بشر زندانی از مولوی عبدالحمید خبر
13/04/2014 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


قدردانی چهار فعال حقوق بشر زندانی از مولوی عبدالحمید "برای نخستین بار طی سال‌های اخیر روند آزادی گروگان‌ها به اثبات رساند که می‌توان برای حل مشکلات پیش رو به جای توسل به ابزارهای نظامی- امنیتی از روش‌های مسالمت‌آمیزی استفاده نمود که نه تنها دستاوردهای بسیاری با خود به همراه خواهد داشت؛ بلکه با مدیریت آنها می‌توان به توسعه صلح و ثبات در کشور امیدوار بود. ورود موفقیت‌آمیز معتمدین محلی، ریش‌سفیدان و علمای اهل سنت در روند آزادسازی گروگان‌ها، مهر تاییدی بر این مدعاست."


محمدصدیق کبودوند، عبدالفتاح سلطانی، سیدمحمد سیف‌زاده و مهدی خدایی چهار فعال حقوق بشر زندانی، با انتشار نامه‌ای از نقش و تلاش مولوی عبدالحمید در آزادسازی مرزبانان گروگان گرفته شده توسط جیش‌العدل قدردانی کردند.


متن کامل این نامه را به نقل از هرانا در پی می‌خوانید.


پس از نزدیک به ۲ ماه از واقعه به گروگان گرفته شدن مرزبانان ایرانی، روز یک‌شنبه ۱۷ فروردین‌ماه شاهد اخبار خوشحال‌کننده‌ای مبنی بر آزادی و بازگشت مرزبانان به کشور بودیم. اگرچه متاسفانه در این میان گروهبان جمشید دانایی‌فر جان خود را از دست داد، اما این واقعه در ورای خود درس‌های بسیاری به همراه داشت که با توجه به آنها می‌توان آینده‌ای روشن متصور بود.


برای نخستین بار طی سال‌های اخیر روند آزادی گروگان‌ها به اثبات رساند که می‌توان برای حل مشکلات پیش رو به جای توسل به ابزارهای نظامی- امنیتی از روش‌های مسالمت‌آمیزی استفاده نمود که نه تنها دستاوردهای بسیاری با خود به همراه خواهد داشت؛ بلکه با مدیریت آنها می‌توان به توسعه صلح و ثبات در کشور امیدوار بود. ورود موفقیت‌آمیز معتمدین محلی، ریش‌سفیدان و علمای اهل سنت در روند آزادسازی گروگان‌ها، مهر تاییدی بر این مدعاست.


در این میان بهره‌مندی از جایگاه ویژه‌ی آقای مولوی عبدالحمید و تلاش‌های بی‌وقفه ایشان در آزادی سربازان غیرقابل انکار است. بدین‌وسیله ضمن تقدیر از تلاش‌های مسوولان ذیربط کشور از نگاه انسانی، رویکرد آگاهانه و بی‌طرفانه آقای مولوی عبدالحمید در آزادسازی مرزبانان که می‌تواند به عنوان الگویی در جهت وحدت و نزدیکی هرچه بیشتر هموطنان شیعه و اهل تسنن در راستای رفع مشکلات منطقه باشد، تشکر و قدردانی می‌نماییم و امیدواریم مسوولان به پشتوانه این دستاوردها، تمامی مساعی خود را در راستای توسعه‌ی پایدار در استان محروم سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق محروم کشور به کار گیرند.امضا


عبدالفتاح سلطانی


محمدصدیق کبودوند


سیدمحمد سیف‌زاده


مهدی خدایی
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com