بی‌خبری از وضعيت فعال كرمانشاهی دربند خبر
01/01/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان:


 با گذشت بيش از 20 روز از بازداشت مهدی حميدی فعال ادبی و فرهنگی در كرمانشاه همچنان اطلاع دقيقی از دليل بازداشت، محل و وضعيت نگهداری وی در دست نيست و با وجود پی‌گيری‌های صورت گرفته از طرف خانواده هنوز امكان ملاقات و يا حتی تماس تلفنی با فرزند خود را نيافته‌اند.  


گفته می‌شود مهدی حميدی پنج‌شنبه 21 آذر ماه در سنندج بازداشت شده است. اگر چه طی اين مدت در مراجعه‌ی مكرر خانواده وی به نهادهای انتظامی و امنيتی اين شهر مسئولان مربوطه همواره از دستگيری چنين شخصی اظهار بی‌اطلاعی نموده‌اند. اما با رجوع مأموران امنيتی طی روزهای اخير به منزل پدر اين فعال كُرد در كرمانشاه جهت تفتيش منزل كه با حكم قضايی صورت گرفته است بازداشت مهدی حميدی مورد تائيد قرار گرفت، هر چند اطلاع دقيقی از دليل بازداشت، محل و وضعيت نگهداری وی در اختيار خانواده گذارده نشد.


لازم به ذكر است مهدی حميدی از جمله فعالان جوان در حوزه ادبيات و فرهنگ كُردی در كرمانشاه می‌باشد و با توجه به فعاليت‌های صرفاً فرهنگی كه داشته است دستگيری و بازداشت طولانی مدت وی به اين شكل مورد شگفتی و جای نگرانی بسيار دارد.


 پنج‌شنبه 12 دی 1387


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com