ستوده در گفتگو با بی بی سی:اتهام آقای کبودوند تاسیس سازمان حقوق بشر کردستان خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبرمحمد صدیق کبودوند

آقای کبودوند بیش از یک سال است که در بازداشت به سر می برد
حکم یازده سال زندان برای محمد صدیق کبودوند، از فعالان مدنی کرد در ایران، از سوی قوه قضائیه این کشور، تایید شده است.


نسرین ستوده، از وکلای آقای کبودوند، به بخش فارسی بی بی سی گفت که شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران، این حکم را به وی اعلام کرده است.


حکم محمد صدیق کبودوند برای تحمل یازده سال زندان طبق قوانین ایران قطعی است اما وکیل آقای کبودوند می گوید که امیدوار است بتواند موافقت قوه قضائیه را برای رسیدگی مجدد به این پرونده به دست آورد.


اتهام آقای کبودوند تاسیس "سازمان حقوق بشر کردستان" و ارسال گزارش هایی از وضعیت حقوق بشر ایران به نهادهای بین المللی و کوفی عنان دبیر کل سابق سازمان ملل متحد است.آقای کبودوند به جز مدیریت سازمان حقوق بشر کردستان، مدیر مسئول هفته نامه توقیف شده "پیام مردم" بود. او از دهم تیر ماه سال 1386 بازداشت شده و در زندان به سر می برد.


خانم ستوده می گوید که موکلش شرایط دشواری در زندان دارد و به خدمات پزشکی و بهداشتی نیازمند است.


به گفته وکیل مدافع آقای کبودوند، وی از ماه گذشته ممنوع الملاقات نیز شده و خانواده اش در این مدت نتوانستد با وی دیدار کنند.


چندی پیش هفتصد تن از فعالان مدنی و سیاسی با تهیه طوماری به ادامه بازداشت آقای کبودوند اعتراض کرده و ‏خواستار آزادی فوری وی شده بودند.‏


فعالان مدنی و سیاسی ایران می گویند که سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی سه سالی که از راه اندازی آن به دست آقای کبودوند می گذرد، صدها ‏گزارش و اطلاعیه درباره احضار، بازداشت و زندانی شدن فعالان کرد صادر و اخباری در ارتباط با خودسوزی، قتلهای ناموسی و تلفات انفجار مین در مناطق مرزی کردستان منتشر کرده است.


http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2008/10/081027_mg_kurdishactivist.shtml
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com