اقدام به اعمال تنبیهی علیه 54 زندانی سیاسی خبر
08/01/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

خبرگزاری دیده‌بان حقوق بشر کردستان

ماکو:وضعیت سلامتی تعداد 54 نفر از زندانیان سیاسی کرد زندان ماکو در نتیجه اقدام به اجرای اعمال تنبیهی مسئولان زندان علیه آنها، با خطر جدی مواجه گردیده است.

خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان:طی هفته‌های اخیر مسئولان زندان ماکو باانتقال 54 نفر از زندانیان سیاسی کرد به محل بسیار نامناسب آنها را با فشار و نوعی شکنجه و وضعیتی تحمل‌ناپذیر مواجه نموده‌اند. خبرهای دریافت شده از زندان ماکو حاکی از آن است که این اقدام به دنبال اعتصاب غذای ماه‌های گذشته زندانیان سیاسی صورت گرفته و با این اقدام تنبیهی، زندانیان در مکان جدید از وسایل گرمازا و آب گرم برای استحمام محروم و گفته می‌شود بسیاری از آنها دچار بیمارهای عفونی و سرمازدگی و آنفولانزا شده‌اند که از نظر رسیدگی‌های درمانی و پزشکی با مضایق جدیدی روبرو گردیده‌اند. اقدام به اعمال تنبیهی عیه زندانیان سیاسی در زندان ماکو هم اکنون سلامتی بسیاری از آنها را در معرض خطر جدی قرار داده است.

پنج‌شنبه: 19 دیماه 1387


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com