انتقال 33 شهروند بازداشت شده تهرانی به بندهای عمومی زندان اوین خبر
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

خبرگزاری دیده‌بان حقوق‌بشر کردستان

تهران: طی هفته گذشته و روزهای اخیر جمعاً 33 نفر از شهروندان تهرانی بازداشت شده اول آذرماه در جنوب تهران، به بندهای عمومی زندان اوین منتقل گردیدند.

خبرگزاری دیده‌بان حقوق‌بشر کردستان: در هفته گذشته تعداد 22 نفر و در روزهای اخیر 11 نفر دیگر جمعاً 33 نفر از شهروندان تهرانی که اول آذرماه گذشته در گورستان بهشت‌زهرا دستگیر و در بازداشتگاه‌های 209 و 240 تحت بازداشت بودند به بندهای عمومی زندان اوین انتقال داده شدند. تعدادی از این افراد که بیش از 50 روز است در بازداشت بسر می‌برند طی روزهای گذشته به دادسرای انقلاب فراخوانده شده و مورد بازپرسی قرار گرفتند.

یادآور می‌گردد در جریان تجمعی که گفته می‌شود بنا به دعوت رسانه‌های خارج از کشور جهت ادای احترام به قربانیان جنگ در اول آذرماه گذشته در گورستانی در جنوب تهران صورت گرفت، بیش از 120 نفر از شهروندان تهرانی دستگیر شدند که تاکنون بیش از 90 نفر آنها با تودیع وثیقه و کفالت آزاد گردیده‌اند.

جمعه: 20 دی‌ماه 1387


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com