حکم حبس برای 7 شهروند تهرانی خبر
07/02/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


خبرگزاری دیده بان حقوق بشر


 تهران: دادگاه انقلاب تهران 7 شهروند به نام های مهری مشرفی، فاطمه قاسمی، علیرضا محمدحسینی، عباس جوادی دوست، حمیدرضا سالاران، افشین صادقی و مهدی عطایی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به 2 تا 3 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم و عباس محسنی نژاد را تبرئه نمود.


خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان: تعداد 8 نفر از شهروندان بازداشت شده اول آذرماه در گورستان بهشت زهرا، طی روزهای گذشته دادگاهی شدند که 7 نفر از آنها به حبس و شلاق محکوم شدند. دادگاه انقلاب مهری (مهرچهره) مشرفی را به 3 سال حبس و 80ضربه شلاق و فاطمه قاسمی، علیرضا محمدحسینی، عباس جوادی دوست، حمیدرضا سالاران، افشین صادقی و مهدی عطایی را هریک به 2 سال حبس و 80 ضربه شلاق محکوم نمود. براساس حکم دادگاه اجرای حکم حبس مهری مشرفی که از فعالین کمپین یک میلیون امضا نیز می باشد به مدت 5 سال تعلیق و دیگر محکومین را به مدت 3 سال تعلیق شده و عباس محسنی نژاد از اتهام منتسبه تبرئه گردیده است.


اتهام نامبردگان اقدام علیه امنیت از طریق تجمع غیرقانونی در گورستان بهشت زهرا در جنوب تهران عنوان شده است. بازداشت شدگان مذکور پس از 80 روز بازداشت طی روزهای گذشته آزاد شده اند.


 شنبه : 19 بهمن 1387     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com