بیانیه اعلام موجودیت اتحادیه‌ دمکراتیک دانشجویان کورد مرکز اصفهان گزارش خبری
23/02/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

و آزادی این درفش پاره پاره از جور ستم‌گران  همچنان در اهتزاز است، چون تندر و برق در برابر باد.


به شهروندان ایران و هم‌میهنان سرزمین بانگ آزادی و حقوق بشر، کوردستان


به جنبش دانشجویی همیشه بیدار و دانشجویان کورد


امروز برای همه بسیار مبرهن است که پروژه ملت‌سازی در ایران از آغاز به دلیل تناقض‌های ماهوی خود و عدم توجه به واقعیت موزائیکی ایران از فرهنگ‌ها و اقوام و ملیت‌هایی ساکن آن و تنها با نگاهی نوستالوژیک به گذشته‌ای از دست رفته و الگو برداریی ناقص از پروسه‌ای که در جهان غرب به وجود آمد با چالش‌هایی اساسی در درون جامعه مواجه شده است. نهادهای به تصلب رسیده سنتی در کنار نهادهای وارونه شده مدرن بدون درک تضاد ماهوی خود در کنار هم به حیات ناقص خود ادامه می‌دهند و جامعه، سردگم، با پاسخ‌هایی رو به روست که اندیشه را بر نمی‌تابند. چنین است که تلاش‌های‌مان برای درک عمق فاجعه، ما را در روندی قهقرایی به سوی باز تولید اندیشه گریزی سوق داده است.


در جوامع ما مفهوم دانشگاه و واقعیت اقلیت‌ها دو قربانی وضعیت فوق هستند. بی هیچ تردیدی نمودهای فاجعه را در این دو قربانی به دلایلی بیش از هر جایی می‌توان یافت. شانزدهم آذر و هجدهم تیر، فاجعه حلبچه و نزدیک به دو دهه‌ی غرق در خون در کوردستان ایران ره‌آورد این وضعیت هستند.


به همین دلیل است که ملت ـ دولت وارونه شده در جامعه ما (دولت ـ ملت) پایه‌اش را در عمق فاجعه بنیان نهاده است و آگاهی ملی نیز بر همین اساس مبتنی است بر بازتولید روابط سلطه و استبداد.


ما به عنوان دانشجویان کورد می‌خواهیم با این وضعیت با نقدی بخردانه و توسعه عقلانیت در چارچوبی مدرن و معطوف به گسترش و توسعه پلورالیسم روبه‌رو شویم و در راستای دفاع از موجودیت و حقوق هویت‌های متنوع در ایران تلاش کنیم و هم‌زمان با شناخت جایگاه دانشجویی خود و همراه با دیگر بخش‌های جنبش دانشجویی زاویه دید خود را عرضه داریم.


لذا ما تعدادی از دانشجویان کورد دانشگاه‌های اصفهان با سنجش اوضاع حاضر ایران و کوردستان و همچنین با مطالعه تلاش‌های در پیش انجام گرفته توسط دیگر دانشجویان کورد «اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کورد مرکز اصفهان» را تأسیس نمودیم.


با تأکید دوباره بر استقلال جنبش دانشجویی بر آنیم که جنبش دانشجویی کوردی آن‌جا مدلولی متناسب خواهد یافت که نقد خود را نه در راستای آلترناتیو قرار دادن هیچ یک از سویه‌های سیاسی موجود جامعه و نه به مثابه شاخه دانشجویی هیچ جریانی معطوف به تمامی حوزه‌های جامعه نموده و بنیانی‌ترین مسلمات را در زیر تیغ پرسش‌گری خود به لرزه در آورد.


بر همین اساس اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کورد رویکردی را نمایان خواهد کرد که هم‌زمان با اهمیت به مسئولیت خود در حوزه سیاست و فرهنگ و... پیکان نقد خود را از هیچ کس دریغ نخواهد نمود.


اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کورد مرکز اصفهان با هدف انسجام هرچه بیش‌تر جنبش دانشجویی کوردی در تمام ایران و با بذل توجه بر استقلال تمامی شاخه‌های اتحادیه از یکدیگر بر همکاری و همگرایی موجود بین تمام مراکز اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کورد تأکید نموده و در راستای انسجام هرچه بیش‌تر تشکیلاتی و تئوریک اتحادیه خواهد کوشید.


اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کورد مرکز اصفهان مسئولیت تمام تصمیم‌هایی را که از این پس این مرکز به تنهایی و یا همراه با مراکز دیگر اتخاذ خواهد کرد بر عهده خواهد گرفت و امید دارد که بتواند تأثیری مثبت در راستای هرچه بیش‌تر عقلانی و عمل‌گرایانه‌تر کردن تصمیمات کلیت اتحادیه داشته باشد.


اعضاء هیئت موسس:


1ـ محمد قربانیان ـ دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی


2ـ داوود قاسمی ـ دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی


3ـ رزگار مرادویسی ـ دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی


4ـ محمد امین علی‌زاده ـ‌ دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی


5ـ آزاده شعبانی ـ دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com