سخنگوي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان : تهديد منتقدان عملكرد پژاك از سوي اين گروه اقدامي ضدآزادي بيان است گزارش خبری
17/05/2011 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
اجلال قوامي ، سخنگوي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان انتشار ويژه نامه يي از سوي پژاك كه در آن منتقدان و مخالفان اين جريان مورد تهمت وتهديد قرار گرفته اند ، را اقدامي غير اخلاقي و ناقض آزادي بيان دانست.

قوامي با اشاره به مطالب جزوه آلترناتيو كه در آن منتقدان را به همسويي با نظام جمهوري اسلامي و برخي مسايل متهم كرده است ، گفت: اينگونه اقدامات از سوي اين جريان تنها در جهت خواست جريان تماميت خواه داخلي است كه همانا پژاك نيز در اين وادي گام نهاده و پروژه حذف دگر انديشان وفعالان مدني و حقوق بشري از سوي دو جريان اقتدار طلب ، ضد آزادي و دموكراسي وحقوق بشر داخلي و بيروني (جريان نظامي -اقتدارگراي داخلي و پژاك) كليد خورده است.

سخنگوي سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان با اظهار نگراني از امنيت جاني فعالان كه در اين جزوه مورد هجمه وترور شخصيتي قرار گرفته اند ؛ افزود :امنيت جاني اين افراد بر عهده آمران و عاملاني است كه سناريوي زشت و غير انساني حذف شخصيتي و فيزيكي دگرانديشان را ساخته اند.

اجلال قوامي در ادامه گفت : انگ و بر چسپ زدن ،متهم نمودن مخالفان فكري به انفعال و وابسته بودن تنها فرار به جلو از سوي جريانها و افرادي است كه تنها هنرشان نفي ، تخريب وبا زبان اسلحه سخن گفتن ميباشد ، دانست.

اين فعال حقوق بشري با اشاره به دشمن تراشي و توهم توطئه كه از سوي اين جريان متوجه منتقدان شده است ، گفت : براي فرافكني مشكلات دروني و حفظ انسجام طرفداران و اعمال روش هاي استالينيستي و توجيه اقدامات خويش ، دائم از دشمن سخن مي گويند و به دشمن تراشي مي پردازند تا شرايط جامعه نظامي و جنگي شود كه تنها كاركرد اين گروه در اين چند سال مليتاريزه كردن مناطق كردنشين و كمك به باند نظامي-امنيتي در داخل بوده است.لازم به يادآوري است كه چندي پيش ارگان مطبوعاتي پژاك و يكي از رهبران اين گروه در مصاحبه ها و كانال تلويزيوني نوروز تي وي وابسته به پژاك تعدادي از منتقدان عملكرد پژاك از جمله ،اجلال قوامي ، مختار زارعي و.. را تهديد به اقدام انقلابي كرده اند

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com