15 سال زندان در تبعید برای یاسر گلی مصاحبه
12/11/2008 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
گفتگو با نعمت احمدی

ياسر گلی، فعال دانشجویی  در سنندج به اتهام "محاربه" به تحمل 15 سال حبس همراه با تبعيد به زندان بافت در استان كرمان محكوم شد.

 اين حكم كه از سوی شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به رياست قاضی طياری صادر گرديده است، طی همين هفته به دكتر نعمت احمدی وكيل اين فعال كُرد ابلاغ گردیده است.این زندانی کرد  از مهر ماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد .

 دكتر نعمت احمدی با ابراز تأسف از صدور اين حكم سنگين برای موكل خود به خبرگزاری ديده‌بان حقوق بشر كردستان چنين گفت" متن حكمی كه به من ابلاغ شده حدوداً 10 خط است! در اين حكم كه با استناد به ماده 168 قانون مجازات اسلامی صادر شده به هيچ مدركی در اثبات اتهام اشاره نشده و خود ياسر نيز در هيچ يك از بازجويی‌ها و نيز جلسات دادگاه به موارد اتهامی عليه خويش اقرار نكرده است.

 اين وكيل دادگستری با رد اتهام موكلش كه هواداری از يك حزب كُردی اپوزيسيون عنوان شده، گفت: متأسفانه دست‌هايی در كارند تا قلم و كاغذ را از فرزندان كردستان بگيرند و به جای آن اسلحه بر دوش‌شان بگذارند و روانه‌ی كوهستان‌‌ نمايند. وی افزود: نمی‌دانم چه اصراری است بر معرفی يك فعال مدنی به عنوان يك فرد حزبی در حالی كه هيچ دليلی بر درستی اين ادعا و اتهام وجود ندارد و اصولاً هيچ جرمی نيز به وقوع نپيوسته تا آن را مستمسك اعلام جرم و صدور حكم قرار دهند.

 وی همچنین  با اشاره به رتبه‌‌ی بالای ياسر گلی در آزمون كارشناسی ارشد اظهار داشت: آيا اين درست است كه به جای حرمت نهادن به جوانان با استعداد اين مرز و بوم آن‌ها را در گوشه‌ی زندان‌ها نگاه داريم و سرمايه‌های يك كشور را اين‌چنين تلف كنيم؟ به راستی چه آينده‌ای در انتظار جوانی 25 ساله خواهد بود پس از آن‌كه 15 سال از بهترين سال‌های عمرش را در زندان بگذراند؟".

     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com