!دستاورد دیدار رییس قوه قضاییه از ارومیه اعدام دو زندانی سیاسی کرد اطلاعیه داخلی
27/10/2013 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
!دستاورد دیدار رییس قوه قضاییه از ارومیه اعدام دو زندانی سیاسی کرد


بیانیه


طی چند روز گذشته آیت الله صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه ازارومیه دیدار کرد. انتظار این بود که زندانیان سیاسی کرد درآذربایجان غربی آزاد و یا با تخفیف مجازات مواجه شوند اما برخلاف تصور رییس قوه قضاییه دستور قتل و اعدام صادر کرده بود ،طی دور روز گذشته  متاسفانه  دو تن از زندانیان سیاسی کرد به نام های حبیب الله گلپری پور و رضا اسماعیلی ناباورانه اعدام شدند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز انزجاراز اجرای حکم قتل دو جوان کرد، از مقامات قضایی حکومت ایران درخواست میکند به قتل جوانان کرد ،بلوچ و عرب با عنوان تجزیه طلب و محارب پایان دهد.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان همچنین ازمقامات حکومتی درخواست میکند به جای مقابله به مثل و اعدام زندانیان سیاسی کرد به تحقیقات در مورد قتل 5 عضو سپاه که بطور مشکوک به قتل رسیده اند(انتظار میرود قربانی تسویه حسابهای داخلی شده باشند)در حالی که احزاب و گروه های اپوزیسیون کرد مسئولیت ان را بر عهده نگرفته اند، بپردازد.


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


یکشنبه 5 آبان 1392


27 اکتبر 2013


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com