تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی است اطلاعیه داخلی
08/02/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

  تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی استدبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار بیانیه ای نگرانی عمیق و جدی خود را از دور جدید فشارها ، تهدید ها و محدودیت ها برای سخنگوی این سازمان اجلال قوامی ابراز کرد. متن کامل بیانیه به این شرح است:


تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی است


در چند سال اخیر همواره فشارها ، تهدید ها ، احضارها و بازداشت های مکرر برای اعضای سازمان به طور مداوم وجود داشته است. اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که فعالیت روزنامه نگاری نیز دارد همواره قربانی این نوع رویکردها بوده است. منع فعالیت مطبوعاتی در دوران دولت گذشته ، احضارهای مداوم و چندین نوبت بازداشت از جمله مواردی است که همواره در خصوص وی اعمال شده است. دور جدید فشارها و هجمه های امنیتی به این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر شکل جدیدی به خود گرفته است که در آخرین مورد آن بنا به توصیه یکی از نهادهای امنیتی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج از حضور اجلال قوامی در نشست مطبوعاتی این شورا با شهردار ممانعت به عمل می آورد. سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اینگونه اقدامات را مغایر با ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر و بند 24 قانون اساسی می داند و نگرانی عمیق و جدی خود را در خصوص وضعیت اجلال قوامی اعلام می نماید. از مسئولان ذیربط انتظار می رود به این گونه اقدامات پایان دهند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


یکشنبه 19 بهمن 1393


8 فوریه 2015


 


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com