اطلاعیه داخلی
14/06/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

  


عنوان و اعتبار و حقوق معنوی سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان از تعرض مصون بماند


بیانیه


سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان یا سازمان حقوق بشر کُردستان همراستا با اهداف عالیه خود و همنظر با پدر حقوق بشر کُردستان ، از رشد و گسترش ادبیات حقوق بشری و عمومیت یافتن آن در سطح جامعه و توسعه و نیز  افزایش شعاع دایره ی مدافعان و نهادها و گروههای حقوق بشری  و به تبع آن، دفاع و حمایت خالصانه از حقوق بشر چه در ایران و چه در کُردستان، استقبال و حمایت نموده و می نماید. این سازمان بر این نظر بوده و کماکان نیز هست و آن اینکه برای دیده بانی جامعتر و پاسداری بهتر از حقوق بشر، نهادها و سازمانها و اشخاص بیشتری می بایست فارغ از اهداف و اغراض سیاسی و گروهی و جناحی به دفاع از حقوق بشر بپردازند. در عین حال این سازمان معتقد است چنین نهادهای ابتدائا‌‌‌" جهت رعایت اساس حقوق بشر می بایست از هرگونه دستبرد و تعرض به حقوق دیگران و استفاده و اقتباس غیر مجاز از عناوین واعتبار دیگران اجتناب بنمایند و مشخصا" از نام و عنوان و آرم و نشان مختص به خود استفاده کنند.


سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان خود با پایبندی به اصل عدم تجاوز به حقوق و مالکیت معنوی دیگران و نیز با عدم نقض و یا عدم دستبرد به حقوق معنوی اشخاص حقیقی و حقوقی، انتظار مصونیت از تعرض به نام و عنوان و اعتبار و حقوق معنوی خود را نیز از دیگران داشت و دارد. این سازمان طبق اساسنامه و اعلامنامه و براساس سوابق سیزده ساله خود، در زبانهای فارسی، انگلیسی، عربی و کوردی عناوینی چون " سازمان حقوق بشر کردستان" و " سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان"  و " سازمان حمایت از حقوق بشر کُردستان " را دارد که در مواردی واژه ایران به آنها افزوده شده و در کوردی نیز دارای عناوینی چون " ڕێکخراوی مافی مرۆڤی کوردستان " ، " ڕێکخراوی داکۆکی لە مافی مرۆڤی کوردستان" و " ڕێکخراوی پاراستنی مافی مرۆڤ لە کوردستان " و" ڕێکخراوی مافی مرۆڤی کوردستان لە ڕۆژهەڵات " است. که در مواردی نیز واژه " ڕۆژهەڵات " بلافصل به این عناوین افزوده میشود. بنابراین افزودن یاکسر  واژه یی به ابتدا ، به میانه و یا انتهای  عناوین مزبور ، از سوی دیگران جهت نامگذاری و معرفی خود و گروه و نهادشان، مجاز نبوده و بلکه نقض غرض و نقض اصول بدیهی و بنیادی حقوق بشر و زیر پا نهادن اصول واضحه ی اخلاقی است. از این رو سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان انتظار رعایت بلا درنگ حقوق بدیهی و  حقوق معنوی بلامنازع خود و رفع و رجوع موارد تاسف انگیز موجود و بوجود آمده را دارد. این سازمان امیدوار است دیگر گروههای همکار حقوق بشری مورد خطاب، با انتخاب نام و عنوان مستقل برای نهاد و ارگان و واحد خبری خود، تعهد خود را به اصول و موازین پایه‌ای حقوق بشر و رعایت حقوق اشخاص حقوقی و نیز عدم دست اندازی به حقوق معنوی شخصیت حقوقی این سازمان اعلام نمایند.


سازمان حقوق بشر کُردستان انتظار برآورد نمودن بموقع این توصیه برادرانه و این درخواست دوستانه را بطور جدی دارد و امیدوار است برای انجام این مهم نیاز به اقداماتی غیر از این توصیه دوستانه نباشد. در خاتمه این سازمان بار دیگر با استقبال از گسترش فعالیتهای حقوق بشری، و با فشردن دستان فعالان راستین حقوق بشر، آغوش خود را به روی همه ی گروهها و جمعیتهای حقوق بشری و همراستا در کُردستان و ایران می گشاید و موجودیت و فعالیت آنها و دیگر نهادهای مدنی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار می دهد.


چهارشنبه ۲۲خرداد ۱۳۹۶ / ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷


شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان


 http://www.hro-kurd.net


http://www.didban.net


https://www.facebook.com/prmmkkurd1

https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl

https://twitter.com/prmmkkurd1

https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted


https://t.me/hrokurd
email:

prmmkkurd1@gmail.com

info@hro-kurd.net


      پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com