اطلاعیه داخلی
14/07/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبرموازین حقوق بشری، الزامات قانونی و حقوق شهروندی بازداشت شدگان رعایت شود
به مقام‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران
متعاقب اطلاعیه سپاه پاسداران درباره وقوع درگیری مسلحانه با تیمی چهار نفره در تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۷ در خیابان شالمان در شهر سنندج، سازمان عفو بین الملل و برخی رسانه‌ها از جان باختن سه نفر و دستگیری نفر چهارم بنام رامین حسین پناهی خبر داده‌اند. بنا به بیانیه مطبوعاتی عفو بین الملل جانباختگان و فرد بازداشت شده وابسته به یک حزب کردی مخالف دولت ایران بوده‌اند. در همین ارتباط افراد دیگری از وابستگان خانواده جانباختگان، به نام‌های احمد حسین پناهی، انور حسین پناهی، زبیر حسین پناهی، افشین حسین پناهی و عباس حسین پناهی بازداشت شده‌اند. خانواده‌ها و وابستگان این افراد از وضعیت و محل نگهداری بازداشت شدگان بویژه از وضعیت و سرنوشت رامین حسین پناهی که گفته می‌شود هنگام بازداشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شده، بی‌اطلاع و به شدت نگران هستند.
شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان با تاثر و ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه یاد شده، از مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران درخواست می‌نماید موازین حقوق بشری و الزامات قانونی و حقوق شهروندی، در خصوص رعایت حقوق انسانی و قانونی بازداشت شدگان و تسریع در مطلع نمودن خانواده‌های آن‌ها از چگونگی وضعیت بازداشت شده گان را مدنظر قرار داده و آنها را از رعایت همه الزامات حقوقی و قانونی بازداشت شدگان مطمئن سازند.
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶/ ۱۴ جولای ۲۰۱۷
شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کُردستان

http://www.hro-kurd.net
http://www.didban.net
https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted
https://t.me/hrokurd

email:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net
     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com