شورش مهدی خانی در آستانه اعدام قرار دارد اطلاعیه مطبوعاتی
04/03/2009 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


اطلاعیه


شورش مهدی خانی که پیش از این حکم اعدام وی توسط شعبه 4 دادگاه تجدید نظر سنندج تایید شده بود با ارسال نامه اجرای حکم توسط دایره اجرای احکام  به زندان مرکزی سنندج در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته است .


خانواده مهدی خانی در گفتگو با مسولان سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اظهار داشتند نامه اجرای حکم اعدام به زندان مرکزی سنندج ابلاغ شده که طبق آن میبایستی حکم اعدام  شورش مهدخانی صبح روز پنج شنیه مورخه 15/12/ 87 اجرا شود.


با پیگیری سازمان حقوق بشر کردستان و گفنگو با نهاد های حقوق بشری و نیز دیدار خانواده این متهم با دفتر آیت الله شاهرودی ریس قوه قضاییه سرانجام مسولان قضایی استان کردستان اجرای این حکم را به وقت دیگری موکول کردند.


سازمان حقوق بشر کردئستان ضمن تشکر از دستگاه قضایی در خصوص مساعدت نسبت به این پرونده مراتب نگرانی عمیق خود را از احتمال اجرای این حکم اعلام میدارد و از ریاست قوه قضاییه آیت الله هاشمی شاهرودی تقاضا دارد تا ترتیبی اتخاذ شود تا حکم مذکور در خصوص شورش مهدی خانی مورد دادرسی مجدد قرار گیرد همچنین از سازمانها ونهادهای بین المللی حقوق بشری تقاضا دارد تا برای حفظ جان این شهروند سنندجی تلاش نمایند

 چهارشنبه 14اسفند87


 سازمان دفاع از حقوق بشر کرستان


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com