دیدار اعضای شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان با خانواده زندانیان سیاسی اطلاعیه مطبوعاتی
09/03/2010 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر


دیدار اعضای شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان با خانواده زندانیان سیاسی


خبرگزاری دیده بان حقوق بشر کردستان؛ اعضای شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان روز گذشته با خانواده برخی از زندانیان سیاسی دیدار کردند.


طی این دیدار که با خانواده های حبیب الله لطیفی، یاسر گلی، ابراهیم لطف الهی و مختار زارعی صورت گرفت، اعضای شورای عالی سازمان حقوق بشر کردستان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این زندانیان قرار گرفتند.


گفتنی است؛ در این دیدار، خانواده های لطیفی و گلی خواستار تجدیدنظر در احکام صادره برای فرزندان خود شدند. آنها از مسئولان قضایی در خواست کردند که در صدور احکام اعدام و حبسهای طویل المدت تجدیدنظر نمایند.


خانواده ی ابراهیم لطف الهی نیز ضمن این دیدار از مسکوت و بی نتیجه ماندن شکایت خود نسبت به فوت مشکوک فرزندشان ابراز گلایه کردند و از مسئولان قوه قضائیه خواستند تا عدالت را در خصوص رسیدگی به فوت مشکوک فرزندشان اجرا نمایند.


همچنین خانواده ی مختارزارعی، دیگر فعال کورد بازداشت شده طی این دیدار با صحه گذاردن و تاکید بر مسالمت آمیز بودن فعالیتهای فرزند خود خواهان آزادی وی شدند.


لازم به ذکر است؛ تا لحظه ی تنظیم این گزارش، مختار زارعی به زندان مرکزی سنندج انتقال داده شده است.


خانواده این فعال کورد در حال حاضر آخرین مراحل تودیع وثیقه برای آزادی وی را طی می کنند.


     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com